Aktualności
m

Grupa „Rozstania i rozwody”. Dlaczego warto wziąć w niej udział?

Grupa Rozwoju Osobistego „Rozstania i rozwody” 5.12.2016. Dlaczego warto wziąć w niej udział?

 

Czas rozwodu, rozstawania się z ukochaną osobą, to moment niezwykle trudny dla większości osób. Z jednej strony czujemy ogromny ból, smutek, rozczarowanie, rozpacz, przecież nie tak wyobrażaliśmy sobie swoją przyszłość decydując się na rozpoczęcie związku, założenie rodziny. Z drugiej strony nadal musimy „normalnie funkcjonować”, bo  mamy codzienne zobowiązania: pracę  z natłokiem obowiązków, dzieci potrzebujące troski, bo dla nich to również bardzo trudny moment.

Pojawiają się chwile, czasem bardzo długie, gdy myślimy sobie, że już w ogóle nie mamy siły, że już nie damy rady wstać następnego dnia z łóżka, że potrzebujemy wsparcia, kogoś kto nas wysłucha, kto będzie współtowarzyszem w tych ciężkich chwilach. Jednak jakoś niezręcznie nam jest wciąż od nowa obarczać najbliższe osoby opowiadaniami o trudach rozstania a słyszane zapewnienia, że „wszystko będzie dobrze” wcale nie pomagają.

Słysząc wiele takich historii postanowiłam utworzyć  grupę wsparcia zawierającą ćwiczenia z obszaru rozwoju osobistego, która jest przeznaczona dla osób zmagających się ze skutkami rozstania, w tym dla osób cierpiących z powodu rozwodu, porzuconych lub tych które są w trakcie kończenia związku. Proponuję cykl szesnastu dwugodzinnych spotkań pozwalający na stopniowe przystosowanie się do nowego życia po rozwodzie lub stracie ukochanej osoby.

Na spotkaniach dowiesz się jak radzić sobie z pojawiającymi się emocjami smutku, żalu, złości. Będziesz miała okazję zastanowić się, gdzie w twoim ciele kumulują się te emocje? jak możesz pozbyć się napięcia w ciele, które spowodowane jest zatrzymywaniem różnych emocji?  W  tematykę zajęć, w zależności od potrzeb grupy będą wplatane elementy treningu radzenia sobie ze stresem takie jak: ćwiczenia oddechowe, wizualizacja, automasaż.

Spotkania w grupie pomogą Ci w uporaniu się  z uczuciem pustki, osamotnienia. Zobaczysz, że wokół Ciebie naprawdę wiele ciekawych osób, każda na swój sposób, próbuje radzić sobie ze skutkami rozstania. Będziesz mogła otworzyć się, podzielić się swoimi przeżyciami, tak aby wyjść zza muru osamotnienia, wstydu i doświadczyć możliwości budowania głębszych relacji. Jeśli będzie to dla Ciebie zbyt trudne, skorzystasz słuchając tego, co mówią uczestniczki i wykonując ćwiczenia sugerowanie przez prowadzącą.

Proponowane ćwiczenia oraz wymiana doświadczeń z innymi będą dla Ciebie wsparciem w procesie przechodzenia kryzysu, pokonywania bieżących trudności, zwalczania własnej bezradność i budowania odpowiedzialność za własne życie. Na spotkaniach pojawią się między innymi pytania: Jaki jest twój cel bycia w tej grupie? Czego potrzebujesz w tym momencie? Co tak naprawdę chcesz w swoim życiu robić? Co dziś możesz zrobić, aby być bliżej realizacji swojego celu? Jak w tym trudnym momencie możesz zadbać o siebie? Pytania te mogą stać się dla Cebie inspiracją do rozwoju, tak abyś uczyła się, krok po kroku wieść bardziej szczęśliwe życie.

Każdą z osób, które mają pytania lub wątpliwości co do swojego uczestnictwa w grupie lub po prostu są zainteresowane poznaniem prowadzącej, zapraszamy na bezpłatne  konsultacje indywidualne przed rozpoczęciem spotkań grupowych. Możliwy jest też kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

Zapisy, szczegółowe informacje: Centrum probalans Metro Wierzbno tel.: 22 115 08 18; metrowierzbno@centrum-probalans.pl

Zajęcia prowadzi psycholog – psychoterapeutka posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu grup szkoleniowych oraz psychoterapii – Anna Wyszkowska

 

Zdjęcie AW

Powrót