Specjalizacje
Anna Samsel

Psycholog – Psychoterapeuta Anna Samsel

Wykształcenie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym. Ukończyłam 5 letnie dzienne studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wykształcenie psychoterapeutyczne uzyskałam w ramach 4 letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie. Szkolenie to uprawnia mnie do prowadzenia psychoterapii. Odbyłam wiele kursów i szkoleń z zakresu diagnozy i terapii dzieci oraz osób dorosłych.

 

Doświadczenie jako Psycholog – Psychoterapeuta

Posiadam 12 letnie doświadczenie w pracy jako psycholog, które zdobyłam w placówkach publicznych, ośrodkach prywatnych oraz organizacjach pozarządowych. Psychoterapią osób dorosłych i młodzieży zajmuję się od kilku lat.

Pracowałam jako psycholog w świetlicach Socjoterapetycznych Caritas. Diagnozowałam trudności szkolne i emocjonalne dzieci pracując w Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej. Pracowałam w warszawskich szkołach podstawowych i przedszkolach. Wspierałam rodziców w budowaniu bliskiej relacji z dzieckiem i rozwiązywaniu trudności wychowawczych.  Pracuję pod superwizją.

 

W swojej pracy cenię sobie wiedzę psychologiczną mającą naukowe podstawy, sprawdzoną i rzetelną. W relacji z klientami dbam o szacunek dla ich wartości i światopoglądu. Traktuję każdą sytuację jako wyjątkową, staram się stworzyć relację bezpieczną, opartą na zaufaniu. Promuję porozumienie bez przemocy (NVC).

 

Czym zajmuję się w Centrum probalans?

 

Jako psychoterapeuta prowadzę indywidualną psychoterapię osób dorosłych, psychoterapię młodzieży i terapię par i małżeństw.

 

Pomagam osobom zmagającym się z:

 • kryzysami i trudnościami osobistymi
 • depresją, lękiem, napadami paniki
 • problemem z wyborem dalszej drogi, niepewnością, poczuciem braku sensu
 • trudnościami w budowaniu trwałych i satysfakcjonujących relacji
 • problemami w związkach (trudności w komunikacji, konflikty, brak zaangażowania)
 • nadmiernym perfekcjonizmem
 • lękiem o zdrowie własne i rodziny
 • brakiem akceptacji siebie i swojego ciała, nieśmiałością, brakiem pewności siebie
 • poczuciem bycia “nie dość” dobrym rodzicem
 • z depresją poporodową
 • nadmiernym gniewem i drażliwością (impulsywność, wybuchowość)

 

Jako psycholog dziecięcy zajmuję się:

 • wsparciem rodziców przeżywających trudność w relacji z dzieckiem i nastolatkiem (problemy w komunikacji, niepokój związany z rozwojem dziecka, brak cierpliwości, nadmierna frustracja i problemy z wyrażaniem złości)
 • wsparciem dzieci przeżywających lęki, fobie, obniżony nastrój, mających trudności w relacjach z rówieśnikami (trzymają się na uboczu, są uległe, popadają w konflikty, mają problem z wyrażaniem złości), odmawiających chodzenia do szkoły, sprawiających wrażenie, że nie chcą współpracować z rodzicem, nadpobudliwych, mających problemy z koncentracją i nauką, z niskim poczuciem własnej wartości
 • wsparciem rodziców małych dzieci (0-3)
 • prowadzę konsultacje dla rodzin w sytuacji kryzysowej np. okołorozwodowej, związanej z pojawieniem się nowego członka rodziny

 

 

Prywatnie

Mam 36 lat, jestem szczęśliwą żoną i matką trzech wspaniałych dziewczynek, posiadaczką psa. Dużo czasu spędzam z rodziną, podróżujemy po Polsce i poznajemy nowe miejsca.  Macierzyństwo pozwoliło mi na niezwykły rozwój zawodowy, przyniosło wiele doświadczenia, które staram się wykorzystać w pracy z innymi rodzicami. W wolnych chwilach (nie mam ich zbyt wiele) uwielbiam czytać. W najbliższym czasie planuję nauczyć się szycia.

 

Moje artykuły:

 Jak poradzić sobie z rodzicielską złością – krótki poradnik dla rodziców

Jak walczyć z bezsennością poprzez psychoterapię poznawczo – behawioralną 

 

 Opinie o mnie  

 

Przyjmuje w Centrum probalans Metro Wierzbno 

 

rezerwacja on line_2

certyfikaty
Powrót