Psycholog-Psychoterapeuta
D. Nowocin

Dr Psychologii – Psychoterapeuta
Dorota Nowocin

Wykształcenie:

Ukończyłam psychologię na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie również obroniłam pracę doktorską. Ukończyłam całościowe czteroletnie szkolenie w psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Posiadam certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (nr 330). Ukończyłam także inne specjalistyczne szkolenia, m. in. w terapii metodą przedłużonej ekspozycji i terapii schematów. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

 

Doświadczenie jako Psycholog – Psychoterapeuta:

Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Wojskowym Instytucie Medycznym, Akademickim Ośrodku Psychoterapii oraz Szpitalu Nowowiejskim. Prowadziłam psychoterapię indywidualną i terapię grupową, a także przeprowadzałam diagnozy i konsultacje psychologiczne. Obecnie pracuję jako psycholog – psychoterapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Wolskim.

Przez kilka lat współpracowałam także z Interdyscyplinarnym Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego przy realizacji programu TRAKT oferującego pomoc osobom cierpiącym na zaburzenie stresowe pourazowe.

Posiadam duże doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, zaburzenia lękowe oraz borykającymi się z trudnościami w życiu osobistym i zawodowym.

Ponadto, prowadzę zajęcia dydaktyczne dla studentów psychologii oraz przewodniczę Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

 

Czym zajmuję się w Centrum probalans?

Prowadzę konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną oraz diagnostykę psychologiczną. Zajmuję się osobami, które doświadczają objawów lękowych i depresyjnych, są pod wpływem długotrwałego stresu lub kryzysu, mają problemy z odżywianiem. Pracuję również z osobami zmagającymi się z trudnościami w relacjach, mającymi problemy z samoakceptacją i poszukującymi zmiany i satysfakcji z własnego życia. Chętnie też podejmuję pracę z osobami, które zostały dotknięte stratą i mają za sobą traumatyczne doświadczenia.

W pracy psychoterapeutycznej wykorzystuję przede wszystkim podejście terapii schematów i terapii poznawczo-behawioralnej.

 

Prywatnie:

Najwięcej radości sprawia mi spędzanie czasu z bliskimi osobami. Nieustannie staram się zaspokajać swoją ciekawość ludzi i świata – rozmawiam, podróżuję, czytam, słucham, oglądam. Lubię współczesną prozę angielską, spacery po nieznanych mi miastach i dobrą kawę. Wolny czas staram się spędzać aktywnie – najczęściej gram w squasha.

 

 

Przyjmuje w Centrum probalans Wola Ratusz

Opinie o mnie Ranking.AbcZdrowie.pl logo

 

Moje artykuły/ nagrania na temat:

certyfikaty
Powrót