Psycholog Bemowo

Zastanawiasz się z jakiego powodu wizyty u psychologa w naszym społeczeństwie stały się wstydliwym tematem tabu? Chciałbyś dowiedzieć się w jakich sytuacjach poradnia psychologiczna może Ci pomóc? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a rozwiejemy w nim Twoje wątpliwości!

Czy pomoc psychologiczną określa się tematem tabu?

Niezależnie od tego czy mówimy o dzieciach czy o osobach dorosłych – osoby, które mówią wprost o tym, że zdecydowały się na usługi, które oferuje poradnia psychologiczna Warszawa, bardzo często postrzegane są jako osoby chore psychiczne. Co więcej samo korzystanie z pomocy psychologa wielu osobom w dalszym ciągu kojarzy się negatywnie. Patrząc na te kwestie, w naszym społeczeństwie wśród wielu osób, które korzystają ze wsparcia psychologicznego, faktycznie jest to temat tabu.

Wpływ na taki obrót spraw ma niestety między innymi słaba edukacja dzieci w tym zakresie, które zwyczajnie nie wiedzą o tym jak sobie radzić z problemami emocjonalnymi oraz tymi z życia codziennego. Co więcej, ani dzieci ani dorośli nie zawsze są świadomi o tym, że w każdej chwili mogą skorzystać z profesjonalnego wsparcia psychologicznego.

Psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy pomaga dziecku i jego rodzicom rozwiązać trudne dla niego emocjonalnie sytuacje, jeśli dziecko ma zaburzenia rozwojowe, emocjonalne lub behawioralne. Jest on uprawnionym specjalistą do pracy z nieletnimi -charakteryzuje się odpowiednim podejściem do najmłodszych, posługuje się językiem zrozumiałym dla młodzieży oraz posiada szeroką wiedzę na temat problemów emocjonalnych, które mogą występować u dzieci. Psycholog dziecięcy pracuje indywidualnie z dzieckiem i jego rodzicami. Co ciekawe, aktywny udział rodziców w terapii dziecka jest bardzo ważny ze względu na wzajemne oddziaływanie systemu rodzinnego.

Terapeuta dziecięcy udziela również porad i konsultacji edukacyjnych. Psychologia dziecka koncentruje się zarówno na dziecku, jak i na rodzinie. Powinieneś zobaczyć się z psychologiem dziecięcym, jeśli jako rodzic martwisz się o problemy dziecka na tle emocjonalnym, społecznym lub intelektualnym. Psycholog  dla dziecka online może również wspierać dziecko i rodziców w sytuacjach kryzysowych (rozwód, utrata bliskiej osoby, traumatyczne wydarzenia, na przykład w ramach wypadku), trudnościach edukacyjnych czy planowanych zmianach (w tym chociażby zmiana miejsca zamieszkania). Poradnia zdrowia psychicznego centrum-probalans.pl pomoże dobrać rodzaj terapii dla Twojego dziecka. Nie zwlekaj, pierwsza wizyta czeka właśnie na Ciebie! Pozwól swojemu dziecku powrócić do zdrowia psychicznego.

Terapie par- Warszawa Bemowo

Terapia dla par skierowana jest głównie do osób pozostających w związkach formalnych i nieformalnych, a także par damsko-męskich oraz par, które są jednopłciowe. Celem takiej terapii jest wspólne rozwiązanie problemu, poprawa jakości relacji czy poprawa komunikacji pomiędzy partnerami.

Jednym z najczęstszych powodów zgłaszania się par na terapię jest narastające, napięcie, które wisi w powietrzu i staje się bardzo uciążliwe. Może to być związane z jakimś incydentem, trudną sytuacją lub koniecznością wprowadzenia zmian w sposobie funkcjonowania związku. Na terapię przychodzą też pary, gdzie to napięcie jest stale obecne i czasami trudno jest małżonkom określić, co to jest tak na prawdę i jaka jest jego przyczyna.

Poradnia zdrowia psychicznego dla dorosłych

W życiu każdego z nas, stres jest nieodłącznym towarzyszem życia i w przypadku kiedy jego ramy są niewielkie i możliwe do kontrolowania, może on być impulsem do rozwoju człowieka. Jeśli jednak jego intensywność jest zbyt duża lub długotrwała, może doprowadzić do pogorszenia naszego funkcjonowania w wielu obszarach i uszczerbku na zdrowiu, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Jeśli nie wiesz, jak radzić sobie ze stresem lub czujesz się przytłoczony, powinieneś rozważyć skorzystanie z porady psychologa. Przechodzenie przez kryzys osobisty lub zawodowy to również dobry czas na poszukiwanie odpowiedniego wsparcia, jakie oferuje konsultacja psychologiczna Warszawa Bemowo.

W razie poważnych zmian życiowych, zwłaszcza jeśli jest ich dużo w ostatnich miesiącach lub latach, tzw. zaburzenia adaptacyjne objawiające się napięciem emocjonalnym, depresją, drażliwością, trudnościami w wykonywaniu codziennych czynności. Takimi okolicznościami mogą być na przykład: zawarcie związku małżeńskiego, zostanie rodzicem, przeprowadzka (zwłaszcza do innego kraju) czy nawet przejście na emeryturę.

W życiu wielu z nas zdarzają się też sytuacje, w których doświadczamy bardzo silnego stresu zagrażającego życiu, który nazywamy traumą. Należą do nich m.in. nagła utrata bliskiej osoby, wypadek, bycie świadkiem czyjejś śmierci, doświadczanie przemocy fizycznej, seksualnej lub emocjonalnej. Jeżeli Ty również doświadczyłeś takiej sytuacji, warszawa poradnia psychologiczna stoi przed Tobą otworem! przychodnia warszawa poradnia

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy psychologicznej?

Zainteresowanie terapią osób dorosłych w ostatnich latach bardzo rośnie. Pokazuje to jak wielkie jest zapotrzebowanie na usługi, które oferuje psycholog warszawa centrum-probalans.pl. Niesiemy pomoc psychologiczną osobom, które tego potrzebują już od wielu lat.

W naszej poradni psychologicznej znajduje się również możliwość konsultacji telefonicznych psychologicznych. Dobry psycholog nawet w sytuacji rozmowy telefonicznej będzie w stanie pomóc i dopasować rodzaj terapii, leczenia do danego przypadku. Możesz liczyć w tym przypadku na ogrom wsparcia psychologicznego.

Poradnia psychologiczna

W poważniejszych kryzysach brak odpowiedniego wsparcia może prowadzić do pogorszenia problemów we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli czujesz się coraz bardziej bezradny, bezsilny i niepewny, co dalej, rozważ skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Nikt nie może nam pomóc w podejmowaniu decyzji, które mają wpływ na nasze życie, ale konsultacja z odpowiednim ekspertem pomoże nam spojrzeć na nasze uczucia i uporządkować myśli oraz zapobiec poważniejszym skutkom nierozwiązanego kryzysu.

Kontakt