Psychoterapia Warszawa szybka pomoc

Nasza oferta to: kameralna, stacjonarna (Warszawa) i online pomoc psychologiczna dla dorosłych w formie konsultacji psychologicznych, młodzieży (terapia młodzieży) i dzieci (psycholog dziecięcy); psychoterapia indywidualna dla dorosłych, młodzieży, dzieci związana m.in. z kryzysami osobistymi, stresem, depresją, nerwicą czy lękami; psychoterapia DDA/DDD; terapia par i małżeństw, systemowa terapia rodzinna; konsultacje lekarza psychiatry oraz warsztaty rozwoju osobistego i szeroką ofertę diagnostyki psychologicznej w tym testy na inteligencję i MMPI. Pomagamy osobom zmagającym się z różnymi uzależnieniami w tym od alkoholu poprzez terapię uzależnień.

Pomoc psychologiczna ( konsultacja psychologiczna) i psychoterapia świadczone są przez dobrych, doświadczonych psychologów, dyplomowanych, certyfikowanych psychoterapeutów z Centrum probalans Warszawa a konsultacje psychiatryczne prowadzone są przez profesjonalnych lekarzy psychiatrów mających bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w renomowanych placówkach medycznych w Warszawie.

Centrum probalans –  czyli Psychoterapia  w Warszawie

W naszych zespole psychologów, psychoterapeutów mamy doświadczonego psychologa dziecięcego, rozwojowego, który na co dzień wspiera rodziców dzieci w wieku od niemowlęcym do 16 roku życia i pomaga w wielu wyzwaniach i trudach wychowawczych. Oferujemy profesjonalną pomoc psychologa dziecięcego dzieciom, które potrzebują pomocy psychologicznej związanej z trudną sytuacją rozwodu rodziców czy partnerów. Specjalizujemy się w pomocy psychologicznej, psychoterapii osób zmagających się z niepłodnością, różnymi chorobami w tym nowotworowymi (psychoonkologia). Dla naszych klientów z Warszawy i całego świata (terapia online Skype) oferujemy pomoc psychologa seksuologa, który wspiera i pomaga w budowaniu satysfakcjonujących relacji seksualnych czy pomaga skutecznie poznać i zrozumieć swoją seksualność. W Centrum probalans aktywnie wspieramy osoby poszukujące nowej pracy poprzez profesjonale doradztwo zawodowe prowadzone przez doświadczonych doradców zawodowych, którzy skutecznie wsparli setki osób w procesie pozyskania pracy w Warszawie. Zapraszamy do nas osoby potrzebujące szybkiej i skutecznej pomocy psychologa – interwenta kryzysowego. Pomoc taka jest proponowana osobom znajdującym się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej związanej min. z kryzysami rodzicielskimi oraz kryzysami zawodowymi.

Psycholog i psychoterapia online Skype

Często potrzebujemy szybkiej pomocy psychologicznej a nie mamy możliwośći skorzystania ze spotkań stacjonarnych. Dla tych osób oferujemy pomoc psychologiczną przez SKYPE.

Kryzysy i trudności osobiste

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje, z którymi samemu trudno sobie poradzić. Pojawiają się nagle, nie można się na nie przygotować. Jeżeli czujesz, że problem Cię przerósł, skorzystaj z pomocy naszych psychologów – psychoterapeutów.

Depresja, nerwica, lęk, stres

Stres, życie w pośpiechu i rozluźnienie więzi międzyludzkich często są przyczyną zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresji. Obserwujesz u siebie niepokojące objawy? Zapraszamy na konsultację z psychologiem –psychoterapeutą.

Terapia par i małżeństw Warszawa

Czasem w życiu pary zdarzają się sytuacje, które wydają się być bez wyjścia. Jeżeli nie potraficie się porozumieć, dajemy Wam możliwość skorzystania z pomocy psychologa – psychoterapeuty z doświadczeniem w terapii par, małżeństw w Warszawie.

Konsultacje Lekarz Psychiatra

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje, z którymi samemu nie można sobie poradzić. Potrzebujesz profesjonalnej diagnozy i konsultacji Lekarza Psychiatry?

Zaburzenia odżywiania Warszawa

Zaburzenia odżywiania o podłożu psychicznym- kompulsywne jedzenie, nadmierne objadanie się, czy jadłowstręt, dotyczą głównie kobiet. Jeżeli obserwujesz u siebie niepokojące objawy- zapraszamy na konsultację.

Terapia młodzieży

Bycie nastolatkiem i młodym dorosłym to czas pełen wielkich wyzwań. Pojawiają się pytania „Kim jestem?”, „Jaki jestem?”, „Czego chcę?”, na które nierzadko trudno znaleźć odpowiedź. Zapraszamy na spotkania z psychologiem-psychoterapeutą.

Terapia DDA/DDD

Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych (w tym Dorosłe Dzieci z Rodzin Alkoholowych) to osoby, które codziennie borykają się z „demonami” dzieciństwa. Jeżeli Twoje dzieciństwo było trudne i bolesne psycholodzy-psychoterapeuci pomogą Ci.

Psycholog Dziecięcy Warszawa

Jesteś najlepszym obserwatorem dziecka więc gdy uznasz, że niepokoi Cię zachowanie swojego dziecka przyjdź i skorzystaj z pomocy psychologa dziecięcego. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów wychowawczych.

Uzależnienie od alkoholu

Jesteś uzależniony lub podejrzewasz u siebie uzależnienie od alkoholu? Twoi bliscy uważają, że masz problem ze spożywanym alkoholem? Spotkaj się z terapeutą uzależnień.

Psycholog dla studenta

Potrzebujesz pomocy psychologicznej? Masz ważną legitymację studencką? Teraz możesz skorzystać z limitowanej, profesjonalnej i skutecznej pomocy psychologicznej w niskiej, atrakcyjnej cenie dla studenta.

Diagnostyka psychologiczna

Diagnoza służy rozpoznaniu problemu osoby, jego rozumieniu oraz poszukaniu możliwości zmiany w przyszłości, w oparciu o zasoby psychiczne klienta.

Współuzależnienie

Jeżeli jesteś partnerem/partnerką życiową osoby uzależnionej od alkoholu i nie radzisz sobie z tą trudną sytuacją, współuzależnienie może dotyczyć Ciebie.

Wsparcie w niepłodności

Problem z zajściem w ciążę, strata nienarodzonego dziecka to bardzo bolesne doświadczenia życiowe. Jeżeli dotknął Cię ten problem, spotkaj się z psychologiem-psychoterapeutą.

Psychoonkologia

Psychoonkologia – pomoc psychologiczna dla osób chorych na nowotwory i ich rodzin. Nowotwór jest coraz powszechniej spotykaną chorobą w naszym społeczeństwie. Jego przeżywanie dotyczy zarówno samej osoby doświadczającej schorzenia, jak i jej rodziny.

Terapia rodzinna

Jeżeli w Waszej rodzinie brakuje ciepła, bliskości i więzi, nie potraficie ze sobą rozmawiać, a dzieci mają problemy- w szkole, z rówieśnikami, sięgają po używki, to oferta terapii rodzinnej w nurcie systemowym jest właśnie dla Was.

Psychotherapy/ Couples therapy

Psychological help / Psychotherapy / Couples therapy in English available in Centrum probalans Warsaw.

Konsultacje Seksuolog Psycholog-Psychoterapeuta Warszawa

Satysfakcjonujące relacje seksualne są bardzo ważnym aspektem życia wpływającym na jakość związku, a także na poczucie własnej wartości i pewność siebie. Szukasz pomocy Seksuologa Psychologa?

Psychiatric consultation in English Warsaw

Everyone encounters situations that cannot be dealt with. Do you need a professional diagnosis and consultation with a Psychiatrist?

Rozwód? Psycholog dla dziecka

Rozwód to trudna sytuacja, która niesie za sobą często konflikt i wiele negatywnych emocji i przeżyć. Jest to zarówno sytuacja kryzysowa dla dorosłych jak i dzieci. Możemy psychologicznie pomóc!

Interwencja kryzysowa

Interwencja kryzysowa jest spotkaniem mającym na celu pomoc osobom, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

FAQ- czyli najczęściej zadawane pytania

W jakich nurtach psychoterapii pracują nasi psycholodzy - psychoterapeuci.

W naszym ośrodku psychoterapii – Centrum probalans w Warszawie – pracują dobrzy psycholodzy, psychoterapeuci wywodzący się z różnych nurtów terapeutycznych m.in. psychoterapeuci behawioralno-poznawczy, psychoterapeuci psychodynamiczni, psychoterapeuci humanistyczni, systemowi a także integratywni. Nasza oferta to: psychoterapia behawioralno-poznawcza, psychoterapia psychodynamiczna, psychoterapia integratywna (łącząca różne nurty psychoterapii podczas spotkań), psychoterapia humanistyczna, psychoterapia systemowa. Powyższe nurty psychoterapii mają porównywalną skuteczność.

Jak często odbywają się spotkania z psychologiem – psychoterapeutą.

Częstość spotkań ustalana jest z psychologiem, psychoterapeutą podczas spotkania konsultacyjnego. Najczęściej są to spotkania cotygodniowe w przypadku spotkań indywidualnych. W przypadku spotkań w ramach psychoterapii par możliwe są spotkania co dwa tygodnie. Jeżeli chodzi o czas trwania spotkań: spotkanie indywidualne trwa 50 min a w ramach terapii par 80 min. Dotyczy to psychoterapii w ośrodku psychoterapii jak i psychoterapii online.

Jakie są różnice między spotkaniem z psychologiem w gabinecie a konsultacją online.

Ostatnio przeprowadzone badania wskazują, że skuteczność spotkania w gabinecie psychoterapeuty i terapii online jest podobna. Konsultacje online skierowane są do osób będących w takiej sytuacji życiowej, która uniemożliwia przyjście do gabinetu psychologa w ośrodku psychoterapii. Dotyczy to osób mieszkających za granicą, chorujących, będących na kwarantannie. Spotkanie skype może dotyczyć również psychoterapii par/małżeństw, terapii młodzieży, a także obejmować spotkanie psychologa dziecięcego z dzieckiem, bądź rodzicem mającym wątpliwości co do zdrowia psychicznego/emocjonalnego dziecka.

Kiedy warto udać się do psychologa dziecięcego.

Zawsze wtedy gdy rozwój psychiczny lub emocjonalny dziecka budzi niepokój rodziców. Również wtedy, gdy dziecko ma problemy z nauką, w relacjach z rówieśnikami, jest apatyczne lub zalęknione. Szczególną troską i opieką dobrego psychologa dziecięcego należy objąć dzieci w sytuacji rozwodu rodziców. Niezależnie od tego jak przebiega rozwód dla dziecka jest to ogromny stres.

Co to jest terapia DDA / DDD i co znaczy ten skrót.

Terapia DDA/DDD dotyczy psychoterapii osób dorosłych wychowujących się w rodzinach Problemowych (czasem patologicznych) a dokładnie oznacza „Dorosłe Dziecko Alkoholika” lub „Dorosłe Dziecko z rodziny Dysfunkcyjnej”. Rodzina dysfunkcyjna to taka, która jest zaburzona, a relacje w niej panujące są niefunkcjonalne. Najczęściej przyczyną problemów jest uzależnienie alkoholowe jednego/dwojga rodziców, dlatego też grupa osób DDA stanowi ogromną większość. Do innych dysfunkcji rodzinnych, które mają wpływ na wytworzenie się syndromu DDD należą: inne uzależnienia, przemoc domowa, agresja, chłód emocjonalny panujący w domu, konflikty między rodzicami, zdrady małżeńskie. Psychoterapia DDA/DDD polega na przepracowaniu traum z przeszłości, rozbrojeniu negatywnych schematów funkcjonowania oraz wypracowania nowych, zdrowych sposobów życia.

Potrzebujesz pomocy psychologa, psychoterapeuty, psychiatry, doradcy zawodowego w Warszawie lub online?

Skontaktuj się z nami.

Kontakt