Psycholog Praga-Południe

Terapia psychologiczna dla pacjentów z dzielnicy Praga Południe

W swoim życiu niejednokrotnie napotykamy problemy, które nas przerastają. Może to być stres, żałoba po stracie bliskiej osoby lub zaburzenia psychiczne. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto sięgnąć po profesjonalną pomoc psychologiczną oraz poznaj usługi, jakie oferuje poradnia psychologiczna Warszawa!

Poradnia zdrowia psychicznego – kiedy warto z niej skorzystać?

Skorzystaj ze wsparcia psychologicznego, jeśli czujesz, że Twoje życie jest pozbawione sensu, utraciłeś zainteresowanie tym, co dotąd sprawiało Ci przyjemność lub odczuwasz częsty smutek, lęk i drażliwość. Profesjonalna poradnia psychologiczna pomoże zdiagnozować i wyleczyć przyczyny negatywnego stanu emocjonalnego. Do wizyty w naszej poradni szczególnie zachęcamy te osoby, u których napięcie emocjonalne utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków i wpływa na pogorszenie jakości życia.

Psychoterapia indywidualna zalecana jest w przypadku:

 • podejrzenia zaburzeń psychicznych (depresja, zaburzenia lękowe, schizofrenia itp.),
 • bezsenności i zaburzeń snu,
 • zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia, brak apetytu o podłożu psychicznym),
 • przewlekłego stresu i wypalenia zawodowego,
 • uzależnienia (w tym współuzależnienia),
 • myśli samobójczych.

Indywidualna pomoc psychologiczna jest pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia psychicznego i kontroli nad swoim życiem. Pierwsze wizyty koncentrujemy na zdiagnozowaniu problemu, by następnie podczas spersonalizowanej terapii pomóc choremu w walce z objawami. W niektórych przypadkach konieczne może być połączenie psychoterapii z leczeniem farmakologicznym u lekarza psychiatry.

Psychoterapia indywidualna dla pacjentów z dzielnicy Praga-południe

Nasza poradnia psychologiczna Warszawa oferuje wiele różnorodnych rodzajów terapii indywidualnej, dostosowanej do potrzeb chorego. Odpowiednio dobrana psychoterapia pomaga w leczeniu zaburzeń psychicznych, walce z przewlekłym stresem oraz znacząco poprawia jakość życia. Priorytetem jest zapewnienie pomocy osobom, którym negatywny stan zdrowia psychicznego utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Konsultacje psychologiczne są szczególnie zalecane w przypadku osób, które doświadczyły nagłego, intensywnego stresu lub traumy – utraty bliskiej osoby, wypadku, przemocy fizycznej lub seksualnej. W tym przypadku terapia skoncentrowana jest na tym, aby pomóc pacjentowi zwalczyć negatywne skutki traumy oraz odzyskać radość z życia.

Wszystkie osoby, które odczuwają potrzebę skorzystania z pomocy psychologicznej, zachęcamy do odbycia wizyty w naszym centrum terapii. Psycholog Praga Południe dołoży wszelkich starań, aby pomóc w poprawie Waszego stanu zdrowia psychicznego oraz zapewnić jak najlepszą jakość życia.

Psycholog dziecięcy w Warszawie

Jeśli dziecko wykazuje problemy o podłożu behawioralnym, emocjonalnym lub intelektualnym, konieczne może być odbycie wizyty u psychologa dziecięcego. Pomoże on określić przyczynę zaburzeń i dobierze odpowiednią metodę terapii do potrzeb dziecka. W odróżnieniu od psychologa osób dorosłych, specjalista pracujący z nieletnimi zna sposoby na najskuteczniejsze dotarcie do dzieci i młodzieży za pomocą różnych rodzajów terapii. Ponadto psycholog dziecięcy posiada szeroką wiedzę na temat najbardziej powszechnych zaburzeń psychicznych i emocjonalnych wieku młodego.

Gabinet psychologiczny stoi otworem również dla tych dzieci, które zmagają się z trudnymi, niezrozumiałymi pod względem emocjonalnym doświadczeniami życiowymi. Dotyczy to przede wszystkim utraty bliskiej osoby, rozwodu rodziców lub doświadczenia przemocy. Wykwalifikowany psycholog dziecięcy dołoży wszelkich starań, aby zapewnić dziecku odpowiednie wsparcie emocjonalne.

Zaleca się rozpoczęcie terapii dziecięcej od pojedynczych konsultacji psychologicznych. Pierwsza wizyta pomoże określić źródło problemu oraz dobrać odpowiednią metodę terapii. Najwyższym priorytetem jest komfort dziecka oraz jego poczucie bezpieczeństwa. Ponadto w terapii dziecięcej ogromne znaczenie odgrywa aktywny udział rodzica, który dba o to, aby zapewnić dziecku wsparcie i odpowiednie środowisko do prawidłowego rozwoju. Z tego powodu, oprócz indywidualnych sesji z dzieckiem, psycholog może zdecydować się na dodatkowe wizyty z udziałem rodziców. Wzmacniają one więzi rodzinne i pomagają rodzicom w zrozumieniu problemów, z jakimi boryka się ich dziecko.

Poradnia psychologiczna dla par na Pradze Południe

Osobom, które zauważyły, że w ich związku nie dzieje się najlepiej, polecamy profesjonalną terapię par. Pomoże ona partnerom w nauce efektywnej komunikacji, wyrażania swoich potrzeb oraz zrozumieniu drugiej osoby. Oferta poradni kierowana jest również do tych par, które mają za sobą doświadczenie kryzysu lub zdrady. Wykwalifikowany psycholog dołoży wszelkich starań, aby wspomóc Wasz związek w każdej sytuacji. Terapia skoncentrowana jest na poprawie komunikacji między partnerami oraz szczerym wyrażeniu swoich emocji.

W terapii małżeństw i par kluczową rolę odgrywa odpowiednio wczesne sygnalizowanie problemu oraz chęć obojga partnerów do kooperacji. Z tego powodu zachęcamy do rozpoczęcia terapii już po zauważeniu pierwszych trudności w związku. W takiej sytuacji wsparcie psychiczne będzie najbardziej efektywne i zapewni zauważalną poprawę w komunikacji w krótkim czasie.

Do terapii par zachęcamy: małżeństwa, osoby przebywające w związkach nieformalnych, pary damsko-męskie i pary jednopłciowe. Każda para ma jednakowe prawo do udziału w terapii, a nasza nowoczesna poradnia psychologiczna gwarantuje pełny komfort i bezpieczeństwo podczas każdej wizyty.

Gabinet psychologiczny online

W naszych poradniach psychologicznych oferujemy możliwość odbycia wizyty prywatnej online bez wychodzenia z domu. W tym przypadku wybrany lekarz przyjmuje pacjenta za pośrednictwem komunikatora internetowego Skype, gdzie prowadzona jest terapia. To wygodne rozwiązanie dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą odbyć wizyty stacjonarnej w centrum pomocy psychologicznej.

W celu umówienia wizyty prywatnej online zachęcamy do skorzystania z rejestracji elektronicznej lub kontaktu telefonicznego. Tam również uzyskasz wszystkie informacje na temat wolnych terminów, cennika oraz dostępnych usług.

Psychoterapia Warszawa Praga Południe

Wszystkie osoby, które zmagają się z kryzysem, zaburzeniami psychicznymi, trudnymi momentami w związku i innymi problemami psychicznym, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty poradni psychologicznej. Zapewniamy pełny profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego pacjenta, które gwarantują wykwalifikowani psychologowie, psychoterapeuci i lekarze psychiatrii.

Poradnia psychologiczna Warszawa – Centrum Probalans oferuje:

 • psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych,
 • terapię par i małżeństw,
 • terapię dla dzieci i młodzieży,
 • diagnostykę psychologiczną osób dorosłych i dzieci,
 • konsultacje z lekarzem psychiatrą,
 • terapię leczenia uzależnień,
 • doradztwo zawodowe i wsparcie w rozwoju zawodowym.

Naszym zdaniem każda osoba borykająca się z problemami na tle emocjonalnym lub psychicznym zasługuje na odpowiednią pomoc, a korzystanie ze wsparcia psychologicznego nie powinno być tematem tabu. Dlatego jeśli Twój stan psychiczny pogarsza się, odczuwasz przygnębienie lub wypalenie zawodowe, skorzystaj z naszej rejestracji elektronicznej i umów wizytę z wybranym lekarzem. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby pomóc Ci w poprawie jakości życia.

Jeśli interesuje Cię psycholog Praga Południe, koniecznie sprawdź poradnię Centrum Probalans.

Poradnia psychologiczna

Kontakt