Zdrowie psychiczne jest obecnie coraz bardziej doceniane i coraz mniej stygmatyzowane, jednak wiele osób ma wewnętrzne opory przed pojawieniem się w poradni psychologicznej. Ludzie w trudnej sytuacji życiowej nierzadko celowo omijają takie miejsca, gdyż boją się bycia ocenionym lub otrzymania niewłaściwych rad. Jest to jednak duży błąd.

Głównym celem poradni jest udzielenie wsparcia psychologicznego oraz pokazanie jak odzyskać równowagę w życiu.

Pomoc psychologiczną mogą otrzymać osoby dorosłe, i jest to raczej znany fakt, natomiast zapomina się często o tym, że poradnia działa również dla dzieci i młodzieży. Każda osoba, która chce zadbać o swoje zdrowie oraz ułatwić codzienne funkcjonowanie, może wstąpić do poradni w celu konsultacji lub też w poszukiwaniu długoterminowej pomocy psychologa.

Psycholog warszawa Centrum Probalans to profesjonalna i skuteczna pomoc osobom cierpiącym na syndrom DDD

 

Kiedy warto pojawić się w poradni psychologicznej?

Ilu ludzi, tyle problemów, więc dla każdego z nas trudności w życiu mogą znaczyć zupełnie co innego. Należy pamiętać, że wszystkie z nich będą równie ważne dla psychologa lub psychiatry, który za nadrzędny cel stawia sobie pomoc pacjentowi w poznaniu źródła problemów i dobrania odpowiedniej metody leczenia.

Dla jednych krytycznym wydarzeniem będzie ciężkie rozstanie z partnerem, kłopoty w pracy lub trudna relacja z rodzicami, dla innych powodem do wizyty u specjalisty będą różnego rodzaju długotrwałe zaburzenia, których występowanie obniża komfort życia. U dzieci i młodzieży przesłanką do konsultacji z psychologiem mogą być problemy w szkole, zaburzenia zachowania oraz kłopoty z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami.

Jeśli czujemy, że nasze życie wymyka nam się spod kontroli, jesteśmy przeciążeni, nie radzimy sobie ze stresem, towarzyszy nam lęk i niepokój, warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne i odwiedzić psychologa.

Co ciekawe, możemy też zgłosić się do poradni w poszukiwaniu rad dotyczących planowania rozwoju osobistego. Prowadzenie doradztwa zawodowego jest jedną z funkcji placówki. Jeśli czujemy stagnację, potrzebę zmiany, a nie wiemy, jak tej zmiany dokonać, możemy skorzystać z usług, jakie świadczy poradnia psychologiczna.

Innym przykładem nieoczywistej, z punktu widzenia laika, działalności tego miejsca, jest uczenie jak rozwiązywać własne trudności w relacjach interpersonalnych. Jest to rzecz, która znacząco może podnieść nasze umiejętności w kontaktach międzyludzkich i ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Psychoterapeuta Warszawa zaprasza do Centrum probalans

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że świadczenia jakie wykonuje poradnia psychologiczna mają na celu poprawę komfortu naszego życia.

Podsumowując, kiedy tylko czujemy się przytłoczeni naszymi problemami, możemy skierować się na konsultacje do poradni psychologicznej. Odbywając wizytę w tym miejscu, otrzymamy profesjonalną pomoc, odpowiedź na każde nasze pytanie oraz możliwość dogłębnego zrozumienia samych siebie.

Zdarza się, że nasz kryzys zdrowia psychicznego jest bardziej skomplikowany i wymaga dłuższego leczenia. W takim wypadku psycholog doradzi wzięcie udziału w cyklu wizyt. Skieruje nas wtedy na psychoterapię, która będzie miała na celu kompleksowe zrozumienie naszej sytuacji oraz długofalowe udzielenie odpowiedniej pomocy. Przykładowym problemem, jaki może być przesłanką do rozpoczęcia psychoterapii, są długotrwałe zaburzenia odżywiania. Lekarz będzie starał się odkryć przyczynę, jak również na bieżąco odpowiadać na sytuację pacjenta i poprzez stałą opiekę kontrolować jego stan. Pozwoli mu to na odpowiednie leczenie, które umożliwi pacjentowi powrót do pełni sił.

Psycholog dla młodzieży Warszawa oferuje swoje usługi w Centrum Probalans

 

Poradnia dla dzieci i młodzieży

Bardzo często wychowawcy i nauczyciele sugerują rodzicom konsultacje lub terapie dla ich dzieci. Powodami do skierowania dziecka do poradni psychologicznej mogą być:

  • problemy w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami;
  • występowanie zachowań agresywnych lub tendencja do częstego wchodzenia w konflikty;
  • występowanie zachowań niezgodnych z powszechnie przyjętymi systemami wartości
  • zaobserwowanie długotrwałych obniżeń nastroju
  • zaobserwowanie przejawów zaburzeń lękowych
  • doświadczenie przez dziecko sytuacji trudnej, takiej jak śmierć bliskiej osoby, doświadczenie przemocy, rozwód rodziców czy też bycie świadkiem tragedii.

Terapia i konsultacja to nie jedyne usługi, jakie poradnia psychologiczna świadczy dla dzieci i młodzieży. Umożliwia ona również zbadanie i ocenę poziomu rozwoju dziecka, dokonanie oceny psychologicznej oraz przeprowadzenie różnorodnych testów. Wszystko to pozwoli na wczesną diagnozę ewentualnych problemów lub wykluczy podejrzewane zaburzenia.

Wizyta daje rodzicom pewność, że poradnia zadba o wszystkie aspekty zdrowia psychicznego ich dziecka. Warto jednak mieć świadomość, że najczęściej dzieci kierowane są przez szkoły do poradni psychologiczno-pedagogicznych, w których specjaliści oceniają również umiejętności szkolne młodych ludzi.

Centrum probalans oferuje skuteczną pomoc psychologa Warszawa

Poradnia dla nie tylko dla jednostek – pomoc dla par i rodzin

Terapie grupowe są praktykowane w poradniach psychologicznych. Zależnie od potrzeb, mogą one być dedykowane dla par, które zmagają się z kryzysem w związku, jak i dla całych rodzin, których członkowie mają ze sobą trudne relacje.

W związku dwojga ludzi może się pojawić wiele problemów na różnych etapach jego trwania. Wynikają one z wielu czynników, takich jak różnice charakterów, inne nawyki, stawianie innych celów i oczekiwań w relacji, trudności w komunikacji. Dla partnerów może być odczuwalne wypalenie uczuciowe, mogą pojawiać się częste kłótnie, przeciągające się w nieskończoność ciche dni lub inne, choć równie dokuczliwe problemy z komunikacją. Poradnia oferuje wiele programów terapeutycznych dla par, które zmagają się z kryzysami w związkach.

Psycholog Warszawa radzi - warto posiadać umiejętność radzenia sobie z emocjami

 

Budowanie dobrych relacji seksualnych jest kluczem do satysfakcji w związku.

Wiele par boryka się również z problemami w sferze seksualnej. Mogą one liczyć na pomoc psychologów seksuologów. Pomagają oni pacjentom zrozumieć własną seksualność jak również seksualność partnera. Dzięki rozmowom i budowaniu zrozumienia swoich potrzeb, pary pracują nad tworzeniem satysfakcjonujących relacji seksualnych.

Terapia rodzinna poprawia komfort życia wielu osób naraz oraz wspiera tworzenie silnych więzi.

Pomoc całym rodzinom jest również jednym z zadań poradni psychologicznej. Może się to zdarzyć, kiedy w rodzinie rozwinęły się nieprawidłowe relacje. Zadaniem poradni jest profesjonalny dobór terapii, przepracowanie problemów oraz uczynienie relacji prawidłowymi.

Na terapie takie mogą zgłosić się na przykład rodziny, których członkiem jest osoba z problemem alkoholowym. Pomaga to nie tylko wzmocnić relacje rodzinne, ale jest też ważnym elementem terapii dla osoby, która jest na odwyku.

Innym przykładem, w którym zastosowanie ma terapia rodzinna, jest sytuacja rodziców ciężko chorego dziecka, którego problemy zdrowotne rzutują na sytuację całej rodziny. Terapia ma wtedy na celu zrozumienie choroby dziecka, pogodzenie się z nią, ale też podkreślenie, że rodzice nie mogą w tym wszystkim zapominać o sobie.

Psycholog i psychoterapeuta Warszawa w jednym miejscu

Warsztaty i treningi w poradni psychologicznej

Poradnia psychologiczna prowadzi też warsztaty z rozmaitych dziedzin tematycznych, które obejmują treningi inteligencji emocjonalnej, warsztaty kształtowania umiejętności wychowawczych czy też treningi umiejętności społecznych lub treningi asertywności. Ponadto miejsca te zajmują się ogólną psychoedukacją.

Należy pamiętać, że aby warsztaty i treningi były skuteczne, muszą być one prowadzone przez specjalistów posiadających odpowiednie wykształcenie. Obecnie na rynku jest wiele ofert od osób, które nie posiadają certyfikatów ani dyplomów ukończenia studiów psychologicznych, które, swoją drogą, nadal nie są wystarczające do prowadzenia psychoterapii.

Aby móc prowadzić takie zajęcia trzeba odbyć dodatkowe szkolenia i uzyskać tytuł psychoterapeuty. Dla osób zainteresowanych wzięciem udziału w psychoterapii powinno być to główne kryterium wyboru osoby prowadzącej terapię.

Pomoc psychterapeuty Warszawa Centrum Probalans jest nieoceniona w terapii osób cierpiacych na syndrom DDD

 

Rozwój zawodowy, a poradnia psychologiczna

W Centrum probalans w Warszawie poradnia świadczy również kompleksowe usługi z dziedziny doradztwa zawodowego dla dorosłych oraz sesje coachingu zawodowego.

Dla osób, które mierzą się z ciężką sytuacją psychiczną po utracie pracy lub tych, które nie radzą sobie ze stresem w pacy, udział w sesjach terapeutycznych może być pierwszym krokiem do zawalczenia o osiągnięcie satysfakcji zawodowej.

Na sesjach w poradni psychologicznej można otrzymać pomoc w układaniu nowej ścieżki kariery dzięki zastosowaniu profesjonalnych testów zawodowych oraz pomocy w stworzeniu CV i listu motywacyjnego, które przyspieszy proces ubiegania się o lepszą pracę.

Przywrócenie wiary w siebie po utracie zatrudnienia jest jednym z kluczowych czynników, które umożliwiają wyjście z kryzysu. Dzięki pomocy psychologów z poradni łatwiej jest przygotować się do podjęcia nowej pracy. Co więcej, pomogą oni odkryć nasze mocne i słabe strony, co pozwoli na lepsze zrozumienie siebie i swoich potrzeb, a tym samym na bardziej świadomy wybór pracy.

Poradnia psychologiczna w Centrum probalans

Poradnia psychologiczna w Centrum probalans świadczy usługi we wszystkich wyżej wymienionych obszarach. Oferujemy pomoc psychologiczną stacjonarnie, w Warszawie, oraz online.

Działanie online pozwala na dotarcie do większej liczby osób potrzebujących pomocy psychologicznej.

Dostępność naszych usług w Internecie sprawia, że jesteśmy w stanie pomóc większej ilości pacjentów bez narażania ich na ponoszenie kosztów podróży lub zakwaterowania w Warszawie. W przypadku kiedy lokalna poradnia psychologiczna nie spełnia twoich oczekiwań, możesz bez problemu skonsultować się z nami i dobrać odpowiednią psychoterapię.

Oferta poradni psychologicznej online jest korzystna również dla osób, które spędzają większość czasu w podróży, a potrzebują uczęszczania na regularne konsultacje z psychologiem. Nie ważne, czy jesteś na wypoczynku w Tatrach, na wyjeździe służbowym w Brukseli czy też odwiedzasz rodzinę we Włoszech — zawsze możesz liczyć na konsultację zdalną, a nawet interwencję kryzysową online.

Pomagamy każdej grupie wiekowej

Dzięki doświadczonemu zespołowi psychologów i psychoterapeutów nasza poradnia psychologiczna nie ogranicza się do udzielania pomocy jedynie wąskim grupom wiekowym. Oferujemy profesjonalną pomoc najmłodszym, jak również osobom dorosłym. Podnosimy jakość życia wielu osób dzięki naszej pracy. Jeśli potrzebujesz konsultacji w poradni psychologicznej, możesz skorzystać z naszych usług.