Psycholog Bródno

Gdzie szukać pomocy w problemach?

Coraz więcej osób boryka się z problemami emocjonalnymi, stresem, bezsennością, niechęcią do spotkań z ludźmi, aktywnością sportową czy zawodową. Pomoc psychologiczna jest w takich sytuacjach niewątpliwym i nieocenionym wsparciem, jednak w społeczeństwie wciąż istnieją obawy przed korzystaniem z pomocy psychologa. Czy warto wstrzymywać się przed skorzystaniem z usług profesjonalnego psychologa czy zdecydować się na wizytę w centrum terapii mimo obaw?

Psycholog – nie bój się poprosić o pomoc

Zauważenie u siebie nieprawidłowego podejścia do życia lub zmiany w dotychczasowym sposobie zachowania, spędzania czasu, stosunku do naszych bliskich, wahania nastroju – to symptomy, które powinny być dla nas alarmujące. To również objawy, które powinny skłonić nas do sięgnięcia po pomoc specjalisty. W szczególności, jeśli borykamy się z nimi od dłuższego czasu. Psycholog – podobnie jak lekarz pierwszego kontaktu – jest pierwszym ogniwem, które pomoże przeanalizować dotykające nas problemy.

Pomimo licznych wątpliwości, jakie ogarniają nas przed skorzystaniem z pomocy psychologa – pytaniami:

• czy pomoc psychologiczna jest skuteczna,

• czy centrum terapii jest właściwym dla nas miejscem,

• czy rozmowa z psychologiem- terapeutą ma w naszym przypadku sens,

warto skorzystać ze wstępnej konsultacji, która rozwiąże wszelkie niejasności. Wizyta w centrum terapii i konsultacja z psychologiem z pewnością pomoże w uzyskaniu odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Psycholog – w czym może pomóc konsultacja psychologiczna?

Konsultacja z psychologiem to rozmowa mająca na celu analizę, ocenę stanu Klienta oraz postawienie ewentualnej diagnozy. Nie równa się ona rozpoczęciu terapii- pomoc psychologa może ograniczyć się do jednej wizyty w centrum terapii. Jeśli nasz problem jest głębszy, psycholog może zaproponować jedną z metod terapii:

• terapii psychodynamicznej,

• psychoterapii analitycznej,

• terapii poznawczo –behawioralnej,

• psychoterapii systemowej, opartej na nurcie systemowym,

• w nurcie terapii ericksonowskiej,

• terapii humanistycznej lub

• psychoterapii opartej o proces.

W naszym centrum terapii podejmujemy terapii osób dorosłych, terapii młodych dorosłych oraz terapii dzieci i młodzieży. Skutecznie pomagamy w rozwiązywaniu problemów w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wspieramy w wychodzeniu z uzależnień, depresji, zaburzeń odżywiania. W zależności od dobranej wraz z Klientem metody terapeutycznej, efekty terapii widoczne będą po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu konsultacjach.

Centrum terapii psychologicznej – kompleksowa pomoc psychologa

Pomoc psychologiczna i rodzaj terapii w naszym centrum terapii dobierane są indywidualnie – w zależności od problemu, z jakim zmaga się Klient. Podczas wstępnej konsultacji psycholog może stwierdzić, że niezbędna do zastosowania jest:

• terapia rodzin (terapia systemowa),

• terapia par,

• terapia indywidualna (prowadzimy terapię osób dorosłych oraz terapię indywidualną dzieci i młodzieży) – terapia skoncentrowana,

• terapia dda (najczęściej w formie terapii grupowej) lub

• terapia zachowania.

Już od pierwszych chwil kompleksowo się Tobą zaopiekujemy. W naszym kameralnym centrum terapii lub podczas konsultacji online otrzymasz indywidualne, wszechstronne wsparcie, niezależnie od tego, czy borykasz się z trudnościami w relacjach z partnerem lub partnerką, nie dogadujesz się z nastoletnim dzieckiem, czy spotkał cię kryzys zawodowy.

Psycholog Warszawa – Bródno – na czym polega terapia?

Psychoterapia, niezależnie od formy (terapia indywidualna, terapia par, rodzin czy terapia grupowa – jaką najczęściej jest terapia dda), jest działaniem, z wykorzystaniem określonych naukowo metod , które nacelowane jest na poprawę funkcjonowania człowieka w społeczeństwie. Psychoterapia nie oddziałuje na czynniki zewnętrzne, nie jest bezwiednym realizowaniem rad czy wykonywaniem zadań. To postępująca z czasem i kolejnymi sesjami z psychologiem- terapeutą zmiana wewnętrzna, zmiana w postrzeganiu otoczenia, własnego zachowania, relacji. Z konsultacją z psychologiem nie warto zatem czekać – im szybciej rozpoczniemy pracę nad nieprawidłowościami, tym szybciej zaczniemy żyć pełnią życia.

Podczas spotkań z psychologiem budowana jest swoista relacja pomiędzy Klientem a psychoterapeutą, analizowane są fakty i wydarzenia, mające wpływ na aktualny sposób postrzegania rzeczywistości i zachowanie. Nie jest to jednak analiza powierzchowna, a próba odnalezienia interpretacji zdarzeń i emocji, jakie zostały wówczas u Klienta wywołane. Rozmowa, konfrontacja z wewnętrznymi przeżyciami i uczuciami – zarówno z terapeutą, jak i z partnerem, dzieckiem lub grupą osób o podobnych doświadczeniach i problemach, wykonywanie zadań, mających na celu pokazanie i zrozumienie własnych emocji i zachowań – to kluczowe elementy, z jakimi spotkasz się podczas terapii.

Problemy najmłodszych – psycholog dzieci na Bródnie

W naszym centrum terapii posiadamy specjalistów oferujących pomoc psychologiczną najmłodszym, już od 1 roku życia. Do psychologa warto udać się w przypadku zaobserwowania problemów rozwojowych, bezsenności, trudności w asymilacji ze społeczeństwem, nieprawidłowych reakcjach na otoczenie. Pomoc psychologiczna może okazać się również niezbędna w przypadku przeżywania przez dziecko traumatycznych z jego punktu widzenia zdarzeń, jak śmierć bliskiej osoby czy rozwód rodziców. Nie warto wówczas czekać na pogłębianie się problemu i skonsultować się z psychologiem dziecięcym.

Pomoc dziecku najczęściej opiera się ona na terapii systemowej, czyli współpracy z rodziną dziecka, w połączeniu ze szkołą lub przedszkolem. Ostateczna forma terapii dziecka, dobierana jest po rozmowie z psychoterapeutą dzieci opiekunów prawnych oraz samego dziecka. Możliwe jest działanie w formie:

• terapii poznawczej dziecka, czyli w nurcie poznawczo- behawioralnym,

• terapii psychodynamicznej,

• terapii humanstyczno – egzystencjalnej ,

• terapii systemowej (terapii rodzin) lub

• terapii eklektycznej (połączeniu różnych metod terapeutycznych).

Jeśli wizyta dziecka w naszym centrum będzie niezbędna, nie musisz się niczego obawiać. Doświadczeni w pracy z dziećmi psycholodzy oraz nasz personel zadbają o swobodną, rodzinną atmosferę.

Psycholog Warszawa – Bródno – specjalista w Twojej okolicy

Odpowiednio dobrana terapia to klucz do sukcesu leczenia. Prawidłowe określenie przyczyn naszych problemów to jednak trudna sztuka, wymagająca od psychoterapeuty nie tylko teoretycznej wiedzy. Studia psychologiczne to ogromna skarbnica danych, jednak doświadczenie wyniesione z rozmów z Klientami jest jeszcze istotniejsze. Centrum terapii – psycholog Warszawa – Bródno poszczycić się może kadrą doświadczonych specjalistów. Niezliczona ilość zakończonych sukcesem terapii indywidualnych, terapii par, terapii rodzin świadczą o pełnym profesjonalizmie, trafnym diagnozowaniu problemów oraz kompleksowej i efektywnej współpracy z Klientami.

Psycholog Warszawa – Bródno – konsultacje psychologiczne w Warszawie

Centrum terapii – psycholog Warszawa – Bródno jest zawsze do Twojej dyspozycji. W naszej ofercie znajdą Państwo konsultacje stacjonarne oraz konsultacje online. Nasi doświadczeni psycholodzy – terapeuci wspomogą każdego – niezależnie od rodzaju problemu, z jakim do się do nas zgłosisz.

Poradnia psychologiczna

Kontakt