Psycholog Warszawa Bielany

Zastanawiasz się w jakich sytuacjach warto zainteresować się usługami profesjonalnego psychologa? Nie jesteś przekonany o tym czy będzie w stanie Ci pomóc? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a rozwiejemy w nim Twoje wątpliwości!

Gabinet pomocy psychologicznej

Wściekłość, smutek i bezsilność są znane każdemu i trudno jest znaleźć osobę, która nigdy ich nie doświadczyła. Jednak chwila odpoczynku, obejrzenie ulubionego serialu, posłuchanie relaksującej muzyki czy wyjście na spacer często wystarczy, aby wszystko wróciło do normy.

Inne problemy, takie jak żałoba związana z utratą najbliższej osoby, nie są tak łatwe do rozwiązania, ale wiemy, że ich pokonanie wymaga czasu. W takich przypadkach nie musimy od razu umawiać się na wizytę u psychologa. Są jednak sytuacje, w których potrzebna jest pomoc specjalisty.

W jakich sytuacjach warto udać się do psychologa?

Zastanawiasz się kiedy w takim razie warto udać się do psychologa?

  • kiedy życie straciło dla Ciebie sens. W przypadku kiedy czujesz, że Twoje życie nie ma sensu i jesteś przekonany, że nic się nie zmieni na lepsze, psycholog jest Ci niezbędny, aby te sytuacje naprawić. Brak szczęścia z życia, rezygnacja i apatia mogą po pewnym czasie doprowadzić nawet do myśli samobójczych. W przypadku myśli samobójczych Warszawa poradnia psychologiczna (a nawet psychiatra) jest koniecznością i jedną z niewielu osób, które mogą uratować nam życie.
  • od niezliczonej liczby tygodni cierpisz na mocne wahania nastroju. W tej sytuacji chodzi tylko o smutek. Powtarzająca się złość czy niepokój to również oznaka zaburzenia, które powinno być leczone przez psychologa. Bez rozwiązania problemów trudności same z siebie nie znikną, a wręcz mogą się jeszcze mocniej nasilać.
  • Twój stan emocjonalny nie pozwala Ci pracować. Uniemożliwia Ci on wykonywanie obowiązków zawodowych, ponieważ nie jesteś w stanie się skoncentrować, myśleć, ani nawet rozmawiać z ludźmi. Przychodnia warszawa poradnia może pomóc Ci dotrzeć do źródła twoich problemów i znaleźć strategie ich rozwiązania.
  • masz ciągłe problemy z bezsennością. Jeśli od jakiegoś czasu nie możesz zasnąć lub ciągle budzisz się o tej samej porze, przyczyna może leżeć w Twojej psychice. Dobry psycholog warszawa pomoc przygotuje metodę lecenia specjalnie dla Ciebie!
  • masz już dość problemów, które generują zaburzenia odżywiania. Jeśli od jakiegoś czasu masz niechęć do jedzenia lub wręcz przeciwnie, masz wyjątkowo duży apetyt i możesz cały czas jeść, zaburzenia odżywiania są prawdopodobnie reakcją Twojego organizmu na wewnętrzne konflikty w Twojej psychice.
  • nie masz już na nic siły i nic Cię nie cieszy. Jeśli sytuacje, rzeczy bądź osoby, które były dla Ciebie ważne i sprawiały Ci radość, przestają być dla Ciebie ważne i nie masz siły się nimi zająć, problem może tkwić w Twojej psychice. Psycholog warszawa pomoże Ci wrócić do dawnych zajęć.

Czy wizyta u psychologa jest oznaką naszej słabości? warszawa poradnia psychologiczna

Niestety, ale w naszym społeczeństwie szkoły nie uczą podstaw psychologii. Nie nabywamy takiej sytuacji odpowiednich umiejętności mówienia o uczuciach i nie znamy podstawowych mechanizmów, które kierują naszą psychiką. Ponadto, wizyta u psychiatry czy psychologa to często bardzo wstydliwy temat, ponieważ w naszym kraju krąży mit, że poradnictwo psychologiczne, pomoc psychologiczna warszawa – oznacza chorobę psychiczną.

Kojarzy się to większości osób negatywnie i tak też postrzegane jest w sytuacji kiedy na takie usługi zdecyduje się ktoś z naszych bliskich. W rezultacie wiele osób odkłada wizytę u psychologa w Warszawie z obawy przed oceną, wyśmianiem i stygmatyzacją ze strony innych. Mówimy tu zarówno o rówieśnikach, jak i członkach rodziny. Niestety jak się można domyślisz, działa to oczywiście na naszą niekorzyść i tylko przedłuża czas, w którym cierpimy i zmagamy się z emocjami. Niestety w takich sytuacjach czas oddziaływuje na nas mocno negatywnie i może powodować pogłębienie problemu.

Wizyta u psychologa absolutnie nie jest oznaką choroby psychicznej, ani tym bardziej nie jest powodem do wstydu czy szydzenia z kogoś. Zdrowy umysł jest tak samo ważny jak zdrowie wszystkich innych narządów i układów w naszym ciele. Tak samo jak nie lekceważymy fizycznych symptomów choroby czy bólu, tak samo nie lekceważymy problemów psychologicznych, niezależnie od tego jakiej jesteśmy płci lub w jakim wieku się znajdujemy.

Decyzja o skorzystaniu z porad psychologa to krok w kierunku głębszego zrozumienia siebie i swoich relacji, a w efekcie zdobycia nowych umiejętności samopomocy, które pozostaną na całe życie. Czekanie, aż problemy same się rozwiążą, jest pozornym rozwiązaniem lub udawaniem, że nic się nie dzieje. Na dłuższą metę nie przyniesie nam to ulgi ani poprawy samopoczucia, a więc nie prowadzi to do niczego dobrego. Tak na prawdę może to prowadzić jedynie do

Postaw na psychologa z Bielan z wieloletnim doświadczeniem!

W sytuacji, kiedy myśl o wizycie u psychologa chodzi Ci po głowie od dłuższego czasu i wydaje Ci się, że jest to możliwy sposób na poprawę Twojego samopoczucia, to zdecydowanie znak, że jesteś gotowy na profesjonalną poradę psychologiczną. Chociaż każdy z nas jest wyjątkowy, wszyscy mamy problemy i obawy, a prośba o pomoc wcale nie jest powodem do wstydu. Nie musisz radzić sobie z nimi sam, ale zasięgnij porady eksperta.

Poradnia psychologiczna centrum-probalans.pl to również ogromna szansa na pomoc dla dzieci. Psycholog dziecięcy oferuje profesjonalną pomoc psychologiczną dla najmłodszych, którzy coraz częściej nie radzą sobie z trudnościami związanymi z dorastaniem. Dobry psycholog jest w tej sytuacji tym, czego takie dzieci potrzebują najbardziej. Nie zwlekaj, diagnoza psychologiczna dziecka wymaga bardzo szybkiej reakcji! Psychoterapia dzieci to nasza specjalność.

Rezerwacja wizyt psychologa online to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie, dzięki którym na konsultacje psychologiczne można umówić się o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Dobry psycholog pomoże w ustaleniu problemu. Możesz liczyć na to, że wybrana przez psychologa forma terapii będzie skuteczna. W naszej placówce prowadzimy psychoterapię indywidualną, dzięki czemu każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście.

Wizytę telefonicznie placówka przyjmie, a więc zadzwoń jak najszybciej! Warszawa poradnia stoi przed Tobą otworem, jeżeli potrzebujesz pomocy psychologa – nie zwlekaj! Czekamy zarówno na dzieci, jak i dorosłych Warszawa Bielany. W naszej poradni konsultacje psychologiczne przyjmujemy już od wielu lat. Pomożemy Ci powrócić do zdrowia psychicznego.

Kontakt

Poradnia psychologiczna

Kontakt