„Dzieciństwo pełne smaku”

Widok dziecka jedzącego swój posiłek ze smakiem sprawia wielu rodzicom dużo radości i buduje przekonanie o tym, że ich dziecko jest zdrowe.

Problem pojawia się wtedy, gdy widzimy, że dziecko coraz częściej odmawia przyjmowania posiłków, je coraz mniej lub tylko wybrane produkty.  Podważone zostaje wtedy dość częste przekonanie o tym, że jedzenie pełni jedną funkcję – dostarczenia składników odżywczych.

Okazuje się,  że jedzenie może służyć jako narzędzie uwagi, sposób okazywania miłości,  rywalizacji z rodzeństwem, regulacji emocji oraz wielu innym celom, z których często zarówno rodzice jak i dzieci nie zdają sobie sprawy. 

I Termin:  29.02. 2020. godz.10.00 do 11.30.

II Termin: 21.03.2020.   godz.10.00 do 11.30.

Cel warsztatu:

  • warsztat ma pomóc rozpoznać funkcje jedzenia, odróżnić preferencje żywieniowe od zaburzeń odżywiania, a także podpowiedzieć, kiedy problem niejedzenia warto zgłosić specjaliście.

Dla Rodziców, którzy:

  • chcą zdobyć wiedzę z zakresu trudności z odżywianiem się u dzieci, a także umieć rozpoznać tego typu trudności u swojego dziecka.

Podczas warsztatu dowiesz się:

  • jak łagodnie i stopniowo zachęcać dziecko do powrotu do naturalnego dla niego sposobu odżywiania.

Korzyści z udziału w warsztacie:

  • pogłębienie wiedzy z zakresu trudności z odżywianiem u dzieci, przyjrzenie się nawykom i preferencjom żywieniowym własnego dziecka.

Centrum probalans Warszawa - skuteczni psychoterapeuci w leczeniu zaburzeń odżywiania!

Liczba uczestników: 5- 10 osób.

UWAGA: Warsztaty są tylko dla dorosłych – rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – nie ma możliwości być z dziećmi.

Prowadząca to Katarzyna Wrona – Kamińska psycholog dziecięcy Warszawa– psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, Centrum probalans. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń odżywiania, od kilku lat zajmuje się min. pomaganiem dzieciom i dorosłym mającym trudności w tym obszarze funkcjonowania.

Psycholog i psychoterapeuta Warszawa w jednym miejscu

Miejsce (Centrum probalans Al. Solidarności 155 lok 29, Warszawa) gdzie odbywają się spotkania jest przytulne oraz komfortowe, pracujemy siedząc na wygodnych workach saco. W trakcie trwania grupy oferujemy zimne i ciepłe napoje oraz owoce.

Cena: za 1 warsztat to 50 zł / 1 osoba.

Zapisy oraz pytania: e-mail: biuro@centrum-probalans.pl lub telefonicznie: (22) 254 06 60 w godz. 10.00 – 20.00. poniedziałek – piątek. 

ZAPRASZAMY – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

W przypadku kiedy nie będzie potwierdzonych 5 uczestników termin rozpoczęcia warsztatu może zostać przesunięty lub warsztat odwołany.

Zapraszamy do przeczytania artykułu o funkcjach odżywiania u dzieci autorstwa psycholog dziecięcej – psychoterapeutki Katarzyny Wrony – Kamińskiej KLIKNIJ.