Psycholog Targówek

Poradnia psychologiczna Centrum Probalans dla Warszawa-Targówek

Korzystanie z pomocy psychologów i psychoterapeutów powoli przestaje już być tematem tabu. Coraz więcej osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, jak istotne jest zachowanie zdrowia psychicznego w dobrej kondycji. W przypadku piętrzących się trudności emocjonalnych, przydatne mogą okazać się konsultacje psychologiczne. Poradnia psychologiczna Warszawa-Targówek przyjcie Ci z pomocą, jeśli mieszkasz w stolicy lub okolicach.

Kim jest psycholog, a kim psychoterapeuta?

Nie wszyscy wiedzą, kim jest psycholog, a kim psychoterapeuta. Różnica jest jednak prosta. Psycholog Targówek to profesjonalista, który ukończył 5-letnie studia magisterskie na kierunku psychologia. Psychoterapeutą jest zaś osoba, która oprócz studiów wyższych ukończyła szkołę psychoterapii w wybranym nurcie. W praktyce, wielu psychoterapeutów jest jednocześnie psychologami. Psycholog-psychoterapeuta przeprowadza terapię w wybranym przez siebie nurcie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się terapia w nurcie poznawczo behawioralnym, ale psychoterapię indywidualną można prowadzić także w nurcie psychodynamicznym czy Gestalt. Możliwa jest też terapia skoncentrowana na rozwiązaniach.

Trzeba mieć na uwadze to, że niektórzy psychologowie i psychoterapeuci przyjmują tylko osoby dorosłe. Inni mogą zaś specjalizować się w terapii dziecka bądź osoby do 16 roku życia. Nie brakuje jednak specjalistów, którzy prowadzą zarówno terapie młodych dorosłych, dzieci, jak i terapię seniorów. Bez względu na to, jakiej pomocy potrzebujesz, zarezerwuj wizytę telefonicznie. Na szczęście, większość poradni, w tym poradnia psychologiczna Targówek – Warszawa, nie wymaga osobistego kontaktu. Kiedy będziesz rezerwował wizytę telefonicznie rejestracja chętnie odpowie na Twoje pytania.

Kiedy warto szukać pomocy psychologicznej?

Psycholog może okazać wsparcie w różnych sytuacjach. Można się do niego udać w przypadku kryzysu spowodowanego jakimś wydarzeniem losowym, takim jak choroba, rozstanie czy śmierć bliskiego członka rodziny. Wówczas często pomaga terapia skoncentrowana na rozwiązaniu. Terapię osób dorosłych warto przeprowadzić także w przypadku zaburzeń o charakterze lękowym czy depresyjnym. Poradnia zdrowia psychicznego może okazać się pomocna również w przypadku zaburzeń osobowości. Jeżeli korzystanie z mediów społecznościowych bądź robienie zakupów wymknęło się nam spod kontroli, pomóc może nam zaś terapia uzależnień. Przybiera ona nierzadko formę terapii poznawczo behawioralnej.

Jeżeli mieszkasz w dużym mieście, takim jak na przykład Warszawa, masz duże szanse na znalezienie doświadczonego specjalisty. W Targówku dorosłych przyjmują także psychiatrzy, co może przydać się osobom, które potrzebują nie tylko opieki psychologicznej, ale i leczenia farmakologicznego. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy, zarezerwuj wizytę telefonicznie i daj sobie szansę na poprawę samopoczucia.

Psycholog dzieci w dzielnicy Targówek

Jeżeli Twoje dziecko boryka się z trudnościami adaptacyjnymi bądź emocjonalnymi, możesz czuć się zagubiony. Aby mu pomóc, zarezerwuj wizytę w centrum terapii dziecka. Jeśli mieszkasz w Warszawie, pomóc może Ci psycholog Targówek probalans. Pierwsza wizyta, którą poprzedza wygodna, przeprowadzona telefonicznie rejestracja, ma na celu przedstawienie problemu. Zazwyczaj polega ona na rozmowie psychologa z rodzicem, który opowiada specjaliście o tym, co niepokoi go w zachowaniu dziecka. Później, psycholog przeprowadza terapię już z dzieckiem, choć czasami zaprasza na konsultację także rodzica.

Psychoterapię indywidualną dzieci prowadzić można w różnych nurtach, korzystając z wielu narzędzi, które mają wspomóc prawidłowy rozwój dziecka. Efekty terapii pojawić się mogą już po kilku tygodniach, w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Podstawowym celem psychoterapii dzieci jest oczywiście pomoc dziecku, a dokładne cele ustalane są w trakcie konsultacji.

Terapia indywidualna dorosłych w Warszawie

Jak już zaznaczono wyżej, istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z opieki psychologicznej. Być może zastanawiasz się jednak nad tym, jak przebiega konsultacja i jakie pytania zadaje psycholog diagnosta dorosłych. Jeśli umówiłeś wizytę telefonicznie, wystarczy przyjść na spotkanie o umówionej godzinie. Bez względu na to, jaki rodzaj terapii Cię interesuje, nie musisz stresować się pierwszorazowymi wizytami. Specjalista zbierze wywiad w taki sposób, abyś nie czuł się skrępowany. Po dwóch, trzech konsultacjach, wspólnie z psychologiem podejmiesz decyzję odnośnie tego, czy chcesz rozpocząć proces psychoterapeutyczny. Dowiesz się również czegoś o nurcie terapii oraz o narzędziach, jakie będą wykorzystywane, aby Ci pomóc. Efekty terapii nie pojawią się od razu, dlatego wskazana jest cierpliwość. To, jak długo będzie trwała jest uzależnione od zgłaszanych trudności.

Terapia dla par- Warszawa Targówek

Terapia par znajduje zastosowanie w przypadku małżeństw, a także osób będących w związkach niesformalizowanych. Jeżeli czujesz, że Twoja relacja z drugą połówką nie wygląda tak, jakbyś tego chciał, kontakt z doświadczonym psychologiem może Ci pomóc. Jeśli interesuje Cię ten rodzaj terapii, również może pomóc Ci poradnia psychologiczna Warszawa, a konkretnie centrum- probalans. Zanim jednak umówisz wizytę telefonicznie, upewnij się, że Twój partner lub partnerka są gotowi na terapię par. Udział w niej wymaga bowiem zgody obojga partnerów. Terapia par może pomóc w uzdrowieniu relacji, jaka łączy Cię z drugą połówką. Wspólnie z terapeutą przeanalizujecie bowiem to, jak komunikujecie swoje potrzeby w związku oraz jak je realizujecie. Znalezienie źródła problemu może doprowadzić Was również do odkrycia rozwiązania. Musicie jednak liczyć się z tym, że psychoterapia par jest procesem żmudnym i często długotrwałym.

Terapia rodzin

Istnieją sytuacje, w których zasadna może okazać się terapia rodzin. Może okazać się pomocna przede wszystkim wtedy, gdy problemy emocjonalne, z którymi zmaga się jeden członek rodziny wywierają negatywny wpływ na pozostałych jej członków. Terapia rodzin może znaleźć zastosowanie zarówno w przypadku problemów nastolatka, jak i trudności, z którymi zmaga się osoba dorosła. Ta forma pomocy może przynieść bardzo dużą ulgę osobom zmagającym się z zaburzeniami osobowości, które poważnie rzutują na funkcjonowanie całej rodziny.

Terapia DDA

DDA to skrót od określenia dorosłe dzieci alkoholików. Nietrudno zatem zgadnąć, że terapia DDA jest adresowana przede wszystkim do osób, które wychowały się w domu, w którym problemem było uzależnienie od alkoholu. Czasami jego ofiarą padało jedno z rodziców, a innym razem obydwoje. Jeżeli czujesz, że trudności, z którymi się zmagasz mogą mieć swoje źródło właśnie w alkoholizmie członka rodziny, skontaktuj się ze specjalistą. Pomóc może Ci zarówno terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, jak i terapia prowadzona w nurcie poznawczo behawioralnym.

Gdzie znaleźć dobrego psychologa na Targówku?

Największe szanse na znalezienie profesjonalnej pomocy masz w dużych, intensywnie rozwijających się miastach. Jeżeli Twoim miejscem zamieszkania jest Warszawa, pomóc może Ci psycholog Targówek. Wystarczy że odwiedzisz centrum terapii probalans, a uzyskasz profesjonalną pomoc. Jeśli jesteś zainteresowany kontaktem, zarezerwuj wizytę telefonicznie. Specjalista nie udostępnia terminarza online, dlatego właśnie rejestracja do tej poradni wymaga telefonicznego kontaktu. Psycholog Warszawa Targówek może pomóc Ci nie tylko wtedy, gdy interesuje Cię terapia indywidualna. Możliwa będzie także terapia DDA, jak również terapia rodzin czy par. Jeśli interesuje Cię kontakt z lekarzem psychiatrą, w tym miejscu również go znajdziesz. Podczas pierwszej wizyty będzie miała miejsce szczegółowa diagnostyka. Bardzo często zastosowanie znajdzie zarówno farmakoterapia, jak i psychoterapia. Nie stresuj się pierwszorazowymi wizytami, bez względu na to, czy zależy Ci na psychoterapii dzieci, czy też na terapii poznawczo-  behawioralnej młodych dorosłych. Jeśli masz jakieś wątpliwości, umawiając wizytę telefonicznie rejestracja pomoże Ci w rozwianiu wszelkich wątpliwości.

Poradnia psychologiczna

Kontakt