Wypalenie zawodowe

Wypalenie zawodowe to zjawisko, które charakteryzuje się wyczerpaniem psychicznym i fizycznym pracownika, spowodowane głównie przez wzrastające oczekiwania środowiska pracy. Dodatkowo o wypaleniu zawodowym mówimy, kiedy dana jednostka odczuwa silny  i długotrwały stres, związany z brakiem możliwości sprostania stawianym wymaganiom, mimo wszelkich prób i starań.

 

Główne objawy wypalenia zawodowego to: przewlekłe zmęczenie i niechęć do pracy, labilność emocjonalna, utrata wiary w siebie, brak motywacji, zainteresowania sprawami zawodowymi oraz satysfakcji z wykonywanych zadań.

 

Więcej informacji o przyczynach i objawach wypalenia zawodowego znajdą Państwo w artykule: https://centrum-probalans.pl/wypalenie-zawodowe-przyczyny-objawy-i-leczenie/

Jak zapobiegać pojawieniu się zjawiska wypalenia zawodowego?

 

Jak podają źródła przed wypaleniem zawodowym można się ustrzec, dlatego warto zdobywać wiedzę na temat tego, jak zachować się w początkowych etapach problemu.

Przede wszystkim należy zachować balans, między życiem prywatnym i zawodowym, dać sobie czas na wypoczynek i regenerację, zadbać o higienę snu oraz odpowiednie odżywianie oraz nauczyć się, jak być asertywnym i nie brać na siebie zbyt dużej odpowiedzialności.

 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty i jak wyglądają spotkania?

 Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie pomóc sobie sami, poczucie utraty kontroli oraz narastające sygnały świadczące o pojawieniu się wypalenia zawodowego są powodem, do jak najszybszego zgłoszenia się, do odpowiedniego specjalisty.

 

Psycholodzy i psychoterapeuci z Centrum probalans w Warszawie, dzięki zdobytej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu są w stanie, pomóc pacjentowi w ustaleniu własnych możliwości oraz granic. Dodatkowo specjalista jest w stanie przedstawić klientowi odpowiednie techniki radzenia sobie ze stresem, wskazać cele i priorytety, zwiększyć świadomość jego zasobów i ograniczeń oraz popracować nad zarządzaniem czasem i organizacją. Wypalenie zawodowe, bardzo często wiąże się ze znacznym pogorszeniem stanu psychicznego, dlatego należy zadbać o tę sferę w miejscu, w którym otrzymają Państwo realne wsparcie i profesjonalną pomoc.

Wypalenie zawodowe występuje, gdy praca przestaje dawać satysfakcję, pracownik przestaje się rozwijać zawodowo, czuje się przepracowany i niezadowolony z wykonywanego zajęcia i zarobków, które kiedyś sprawiało mu przyjemność.

Zapraszamy do centrum probalans, jeżeli czujesz, że:

  • praca przestała Cię satysfakcjonować,
  • nie realizujesz się zawodowo,
  • jesteś niezadowolony z wykonywanych zadań.

Korzyści  ze spotkania:

  • zdefiniowanie źródła problemu,
  • zapoznanie się z możliwościami poprawienia obecnej sytuacji,
  • polepszenie jakości życia zawodowego,
  • przywrócenie satysfakcji z wykonywanej pracy.

Artykuł psycholog – psychoterapeutki Centrum probalans: Jak się angażować, żeby się nie wypalić w pracy – wypalenie zawodowe

PSYCHOLOG ONLINE – Kliknij tutaj

Nasi psycholodzy, którzy Ci pomogą w Centrum probalans Warszawa: Milena Goncerz, Emilia Sobczyk,  Sylwia Bartczak,

Cena od 200 zł / 50 min.

Rezerwacja online

Potrzebujesz pomocy psychologa, psychoterapeuty, doradcy zawodowego w Warszawie i online?

Skontaktuj się z nami.

Kontakt