Dlaczego warto udać się do psychologa- seksuologa?

Wiele osób wciąż nie zna odpowiedzi na pytania dotyczące ich własnej seksualności. Pojawiają się wątpliwości i frustracja, poczucie niedopasowania w kontekście pewnych norm społecznych i kulturowych. Poprawa jakości życia seksualnego wywiera zazwyczaj znaczący wpływ na wzrost poczucia własnej wartości, pewności siebie oraz świadomości naszego ciała i umysłu. Terapia natomiast jest nieodzownym elementem w leczeniu problemów związanych z seksualnością. Spotkania z seksuologiem mogą pomóc Ci również, zadbać o prawidłowe relacje z własnym ciałem, rozwinąć umiejętność słuchania własnych potrzeb oraz przepracować emocje.

Kto powinien zgłosić się na terapię?

Oferta skierowana jest do osób, które mają problemy z prawidłową reakcją seksualną, a więc jeśli:

-cierpisz na zaburzenia erekcji (dysfunkcję wzwodu prącia)

-zmagasz się z niskim libido

-pojawia się brak orgazmu

-towarzyszy Ci ciągły ból podczas stosunku seksualnego

-doświadczasz przedwczesnego lub opóźnionego wytrysku, bądź też jego całkowitego braku

-cierpisz na pochwicę (mimowolne kurczenie się mięśni wokół wejścia do pochwy)

-zmagasz się z zaburzeniami popędu seksualnego

Seksuolog w Warszawie - Zapraszamy do Centrum probalans

ale również, jeżeli:

-chcesz skutecznie poprawić jakość życia seksualnego

-masz nieprzepracowane, bolesne wspomnienia z przeszłości, mające obecnie wpływ na jakość pożycia

-jesteś uzależniony od pornografii lub masturbacji

-masz wątpliwości, co do własnej orientacji seksualnej i problem z jej akceptacją

-szukasz informacji i wsparcia przed odbyciem pierwszego stosunku

-myślicie o terapii par nastawionej na komunikację pomiędzy partnerami, świadome określanie własnych potrzeb, otrzymywanie wskazówek jak przełamać rutynę w łóżku czy rozwiązanie nieporozumień w sferze seksualności

Podsumowując z konsultacji seksuologicznej powinny skorzystać wszystkie osoby odczuwające dolegliwości związane z własną seksualnością zarówno o charakterze fizjologicznym, społecznym i psychologicznym.

Centrum probalans oferuje skuteczną pomoc psychologa Warszawa

Satysfakcjonujące relacje seksualne, a jakość związku

Seks z pewnością jest jedną z ważniejszych sfer związku partnerskiego, powinien więc być on wystarczająco dobry dla obu stron. Niewłaściwe komunikowanie swoich potrzeb, rutyna, konflikty, brak zaufania czy kryzys w związku skutecznie obniżają jakość stosunków płciowych lub też doprowadzają do ich całkowitego zaniku. Ludzie mają problem z otwartą wymianą własnych poglądów na temat seksu, często jest to temat wstydliwy dla obojga partnerów. W takim momencie z pomocą przychodzi psycholog- seksuolog, który dzięki poznanym narzędziom w profesjonalny sposób może pomóc w rozwiązaniu wszystkich wyżej wymienionych aspektów. Dobry seks znacząco wpływa na poziom energii, zadowolenia, ogólnego samopoczucia i zdrowia. Dzięki zdobytej wiedzy specjalista ułatwia parze wspólne dopasowanie i wzajemne zrozumienie, przełamywanie schematów i wyjście ze strefy komfortu, co pozwoli namiętności zrodzić się na nowo.

Konsultacje Seksuologa Psychologa w Warszawie oraz online

Czego można się spodziewać na pierwszej wizycie u seksuologa?

Niestety często pacjenci mają obawy przed zgłoszeniem się do specjalisty, przeraża ich opowiadanie obcej osobie o tak intymnych kwestiach, są zestresowani i skrępowani. Należy pamiętać jednak, że mają państwo do czynienia z profesjonalistą, którego głównym celem jest niesienie pomocy i rozwiązywanie przedstawionych mu trudności.

Pierwszym, najważniejszym aspektem jest dokładnie i szczegółowo przeprowadzony wywiad dotyczący problemu, z którym pacjent zgłosił się na wizytę. Seksuolog powinien zapytać również m.in. o ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki, wcześniejsze doświadczenia seksualne, związki partnerskie, traumy z dzieciństwa, uzależnienia, relacje z rodziną i znajomymi. Psycholog- seksuolog posiada uprawnienia do wykonywania testów psychologicznych, które w wielu przypadkach ułatwiają postawienie słusznej diagnozy i zaplanowanie odpowiednio dobranej terapii seksuologicznej.

Psycholog w Warszawie i terapia par

Na czym polega terapia seksuologiczna?

Wizyty u specjalisty w największym stopniu opierają się na szczerej, otwartej rozmowie. Psycholog- seksuolog początkowo stara się zrozumieć z czym zmaga się dana osoba- jej emocje i odczucia, a w przypadku pary prawidłowo określić łączące ją relacje i poprowadzić w stronę zmiany sposobu komunikacji i zachowań między partnerami. W zależności od tego z jakim problemem zmaga się pacjent, specjalista przygotowuje szereg ćwiczeń, które osoba jest w stanie wykonywać w domu, a w rezultacie długotrwale naprawić niedogodność, z którą zgłosiła się na wizytę. Tak jak w każdej dziedzinie systematyczność jest kluczem do sukcesu, dlatego dzięki specjalnie przygotowanym ćwiczeniom wykonywanym w zaciszu domowym samemu bądź z partnerem upragniony cel ma szansę przyjść dużo szybciej.

Psycholog i psychoterapeuta Warszawa w jednym miejscu

W taki sposób, proces terapii/psychoterapii jest aktywny nie tylko, podczas wizyt ze specjalistą, ale także w codziennym życiu.

Dlatego jeśli masz problem, nie czekaj. Umów się na wizytę do psychologa-seksuologa już dziś i rozpocznij pracę nad polepszeniem jakości swojego życia seksualnego.

Autor: Agnieszka Brzostowska

Psycholog- Seksuolog w  Centrum probalans Warszawa oraz online

dr Hanna Elżanowska