Dr Psychologii – Psychoterapeuta- Seksuolog Hanna Elżanowska

Dr Psychologii – Psychoterapeuta Seksuolog Hanna Elżanowska

Wykształcenie:

Ukończyłam psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 2002 roku, a w 2012 obroniłam rozprawę doktorską z zakresu psychologii rodziny. Wiele lat pracowałam w Instytucie Psychologii KUL, a obecnie jako nauczyciel akademicki współpracuje z wieloma uczelniami i szkołami wyższymi w których uczę psychologii, diagnozy psychologicznej, psychoterapii, seksuologii. Jestem absolwentką 5-letniego kursu Psychoterapii i Terapii Rodzin, organizowanego przez Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, certyfikowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Ponadto, uczestniczyłam w licznych stażach i szkoleniach psychoterapeutycznych, obejmujących terapię młodzieży i rodziny oraz pracę z osobami uzależnionymi, z zaburzeniami psychicznymi – m.in.: w Warszawie, Modenie w Belgii oraz Barcelonie. Współpracuję z wieloma organizacjami pozarządowymi zajmującymi się pomocą dzieciom krzywdzonym, powadzę zajęcia dla studentów psychologii na studiach magisterskich i podyplomowych oraz szkolenia dla pracowników oświaty.

Rezerwacja onlineSkype online

Doświadczenie jako Psycholog – Psychoterapeuta:

Od kilku lat zajmuję się terapią indywidualną i terapią par i rodzin oraz diagnostyką psychologiczną. Praktykę terapeutyczną zdobyłam pracując m.in. w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie, gdzie towarzyszyłam umierającym dzieciom i rodzinie będącej w żałobie. W Domu Dziecka nr 1 w Lublinie przygotowywałam pary do procesu adopcji oraz podjęcia rodzicielstwa zastępczego. Pracowałam z dzieckiem osieroconym oraz z rodziną problemową.

W Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot w Warszawie zajmowałam się pomocą psychologiczną i terapeutyczną ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym, uzależnionym, z zaburzeniami psychicznymi. Prowadziłam grupy wsparcia dla osób bezdomnych po podstawowej terapii alkoholowej.

Obecnie pracuję w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 21 w Warszawie, gdzie zajmuje się m.in. diagnozą psychologiczną dzieci z problemami rozwojowymi, szkolnymi , emocjonalnymi oraz  pomocą dzieciom i ich rodzinom w sytuacji podejrzenia wykorzystania seksualnego.  Od wielu lat pracuję jako biegły psycholog sądowy.

 Tylko wizyty stacjonarne

Cennik  dla wszystkich klientów od 01.09.2023:

Konsultacja psychologiczna / Indywidualna Psychoterapia: 240 zł / 50 min.

Terapia par / rodzinna: 380 zł / 80 min.

Kontrakt psychoterapeutyczny x 10 sesji: 2300 zł* (230 zł / 50 min.)

Kontrakt psychoterapeutyczny x 5 sesji: 1175 zł* (235 zł / 50 min.)

*płatne z góry jednorazowo, ważne 12 miesięcy

 

Czym zajmuję się w Centrum probalans?

Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych. Pomagam osobom, które szukają dróg własnego rozwoju (pragnącym poznawać siebie i wspomagać swój rozwój). Pracuję również z osobami znajdującymi się w kryzysie- przeżywającymi różnego rodzaju utraty, będącymi w żałobie, doświadczającymi trudności emocjonalne i zmiany w życiu oraz z osobami mającymi trudności w relacjach z innymi. Pomagam i wspieram w trudnych sytuacjach życiowych. Zajmuję się terapią par i małżeństw oraz terapią rodzinną. Pomoc psychologiczna online przez skype

W pracy psychoterapeutycznej wykorzystuję przede wszystkim podejście systemowe i psychodynamiczne.

W centrum probalans zajmuję się również diagnozą psychologiczną oceniającą funkcjonowanie poznawcze (w zakresie pamięci, procesów uwagi, funkcji wykonawczych, poziomu intelektu), emocjonalne, społeczne oraz osobowościowe (mmpi warszawa).

WP ABC Zdrowie:

Opinie:

Luba F.

Bezbłędna. Bardzo sympatyczna. Bezproblemowy kontakt. życzliwa. Z podejściem do chorego, jest bardzo komunikatywna. Kulturalna. Profesjonalnie wykonuje swoją pracę. Wizyta trwała wystarczająco długo. Wszystko na swoim miejscu. Wyciąga z każdej choroby i dolegliwości. Godny polecenia