Psycholog, Doradca Zawodowy, Interwent Kryzysowy – Dominika Markowska

Wykształcenie:

Jestem psychologiem, absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Interwentem kryzysowym, absolwentką podyplomowych studiów o profilu Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej, a także Akademii Coachingu Kryzysowego. Posiadam certyfikat Akredytowanego Coacha Kryzysowego (certyfikacja II stopnia)

Doradcą zawodowym,  absolwentką Szkoły Trenerów Grupy Set – projektu rozwijającego kompetencje trenerskie – przygotowujące osoby posiadające specjalistyczną wiedzę do pełnienia roli Trenera Edukatora.

Rezerwacja onlineSkype online

Doświadczenie zawodowe jako doradca zawodowy:

Posiadam ponad 18-letnie doświadczenie zawodowe związane z obszarem zarządzania zasobami ludzkimi i doradztwem zawodowym. Zarządzałam i realizowałam projekty rekrutacyjne, pełniłam funkcje Assesora w projektach Assessment Centre i Development Centre, współtworzyłam i realizowałam indywidualne oraz grupowe projekty outplacement. Prowadzę szkolenia, warsztaty i indywidualne konsultacje w ramach programów aktywizacji zawodowej. 

Doświadczenie zawodowe jako interwent i coach kryzysowy:

Posiadam doświadczenie w zakresie interwencji psychologicznych realizowanych w programach outplacement. Jako interwent kryzysowy wspieram zwalniane osoby w zakresie minimalizacji psychologicznych kosztów utraty zatrudnienia. Od 7 lat prowadzę indywidualną interwencję kryzysową, grupy wsparcia, szkolenia, warsztaty, a także realizuje projekty psychoedukacyjne. Pracowałam jako psycholog na uczelni, gdzie byłam odpowiedzialna za psychologiczne wsparcie dla studentów i pracowników Uczelni – wsparcie w odzyskaniu równowagi, energii, wewnętrznego spokoju utraconych w wyniku problemów, trudności i doświadczonych kryzysów emocjonalnych.
Pracuję z rodzicami dzieci i młodzieży przejawiających zachowania ryzykowne, autoagresywne i po próbach samobójczych Posiadam doświadczenie w zakresie koordynacji pracy konsultantów (psycholodzy, terapeuci, psychiatrzy), dyżurujących na ogólnopolskiej, całodobowej linii wsparcia dla osób w kryzysie.

Cennik od 01.05.2024 roku:

Doradztwo zawodowe / Coaching zawodowy: 220 zł / 50 min.

Doradztwo zawodowe / Coaching zawodowy: 330 zł / 80 min.

Pakiet Doradztwo zawodowe 4 x 120 min.: 1600 zł (200 zł / 60 min.)

Psycholog dla studenta: 160 zł / 50 min.

Interwencja kryzysowa: 200 zł / 50 min.

Interwencja kryzysowa: 300 zł / 80 min.

Czym zajmuje się w Centrum probalans?

Jako doradca zawodowy prowadzę indywidualne sesje skierowane do osób, które chcą świadomie zarządzać swoją karierą, a co za tym idzie efektywnie budować swoje kompetencje i wizerunek na rynku pracy.

W ramach spotkań zapewniam:

  • Analizę dotychczasowej ścieżki kariery oraz kompetencji dla osób poszukujących pracy i planujących zmienić pracę, identyfikacja mocnych i słabych stron.
  • Budowę strategii działań na rynku pracy – plan dalszego rozwoju bądź poszukiwania satysfakcjonującej pracy
  • Opracowanie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych (CV i LM)
  • Przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych, także do udziału w sesji Assessment Centre i Development Centre 

Jako interwent i coach kryzysowy pomagam moim klientom w wyjściu z kryzysu i wspieram ich w skutecznym oraz trwałym wprowadzaniu pożądanych zmian w życiu zawodowym i osobistym.

W ramach spotkań zapewniam:

  • Wsparcie w trudnych chwilach zmiany i poszukiwania pracy – pracuję z osobami przeżywającymi kryzysy związane z utratą pracy i długotrwałym bezrobociem.
  • Wsparcie w zakresie radzenia sobie ze stresem, wypaleniem zawodowym i budowaniem indywidualnej odporności w sytuacjach trudnych i kryzysowych
  • Wsparcie rodzicom, doświadczającym kryzysów związanych z rodzicielstwem – pracuję z rodzicami dzieci i młodzieży przejawiających zachowania ryzykowne, autoagresywne i po próbach samobójczych, w kryzysach wynikających z nowej roli życiowej,  kryzysach związanych z powrotem mamy do pracy, rozstaniem rodziców, pojawieniem się rodzeństwa, buntem dorastania, czy trudnościami edukacyjnymi.
  • Wsparcie w trudnych, przełomowych momentach życia, związanych z wchodzeniem w dorosłe życie,  zyskiwaniem niezależności i poszukiwanie tożsamości, wyborem ścieżki edukacyjnej i zawodowej, separowaniem się od dotychczasowego rodzinnego otoczenia (zmiana miejsca zamieszkania, np. ze względu na wyjazd na studia), czy budowaniem pierwszych związków miłosnych.
  • Wsparcie w nagłych, niespodziewanych i niezwykle trudnych sytuacjach życiowych, takich jak: nagła choroba, wypadek, wiadomość o chorobie kogoś bliskiego, zdrada, rozstanie, doświadczenie przemocy fizycznej, czy psychicznej, prześladowanie, dyskryminacja, czy hejt.

 

Prywatnie: Mama trzech synów, żona, przyjaciółka, córka. Fotografuję, jeżdżę na rowerze, uwielbiam wyprawy (te duże i te małe), szczególnie w góry. Piekę świetne ciasta i odkrywam niekończące się pokłady kreatywności, podczas zabaw z dziećmi. Stale jednak poszukuję tej magicznej równowagi pomiędzy rodziną, przyjaciółmi, pracą i pasjami.

Opinie:

Anna W: Pani Dominika jest bardzo otwartą osobą z dużą wiedzą psychologiczną oraz związaną z doradztwem zawodowym. Pomogła mi przy zmianie pracy choć nie było łatwo, ponieważ od wielu miesięcy nie mogłam jej sama znaleźć. Dziękuję i polecam zawsze moim znajomym, którzy chcą skutecznie zmienić pracę na lepszą.

Tomasz 1985:  Po nagłej stracie pracy w dużej korporacji czułem się fatalnie psychicznie. Nic mi się nie chciało i miałem dużego doła. Nie mogłem sam się zabrać w sobie i zmusić się do działania. Znajoma poleciła mi spotkanie z interwentem kryzysowym i doradcą zawodowym tutaj. Odbyłem cykl spotkań w ramach pakietu dla osób szukających pracy. Muszę powiedzieć,  że była to doskonała inwestycja w siebie zarówno jako wsparcie psychologiczne ale również profesjonalne przygotowanie się na poszukiwanie pracy. Dzięki temu znalazłem nową lepszą pracę. Warto skorzystać z takiej oferty. Rekomenduję z całego serca.

WP ABC Zdrowie: