Psycholog Warszawa Mokotów

Pomoc psychologiczna jest nieoceniona w dzisiejszych czasach. Psychoterapia indywidualna kierowana jest dla wszystkich osób poszukujących porady lub porady. Nasz gabinet ukierunkowany jest przede wszystkim na dobro pacjenta. Psycholog Warszawa Mokotów umożliwi spojrzenie na sytuację, problem z innej perspektywy i pomoże w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Nasz zespół doświadczonych psychologów przeprowadza wysokiej jakości konsultacje psychologiczne, a jednocześnie dąży do stworzenia więzi z klientami. Psychoterapeuta, psychiatra , psycholog – u nas znajdziesz odpowiedniego specjalistę, który pomoże w skutecznym pokonaniu problemów.

Skuteczna psychoterapia Warszawa Mokotów

W społeczeństwie panuje nie do końca słuszne przekonanie, że pomoc psychologiczna zawsze musi być rozwleczona w czasie i trwać wiele miesięcy. Psychoterapia indywidualna Warszawa dopasowywana jest do konkretnej osoby i może się okazać, że wystarczające będzie nawet jedno spotkanie. Oferowane wsparcie psychologiczne może odbywać się w następującej formie:

  • interwencja psychologiczna – zazwyczaj forma jednorazowego spotkania. Opiera się na rozmowie z psychologiem o problemach życiowych i emocjonalnych, które wystąpiły nagle i pacjent odczuwa je intensywnie. Taka pomoc psychologiczna Warszawa dedykowana jest dla osób, które zmagają się z określonymi pomocami lub chcą uzyskać wsparcie w podjęciu trudnej decyzji.
  • konsultacje psychologiczne – forma jednorazowego wsparcia, która cechuje się dłuższym czasem trwania niż konsultacje psychologiczne. Konsultacje psychologiczne nie odnoszą się do zdarzeń nagłych. Specjalista, za zgodą pacjenta, może postawić diagnozę. Posiadanie oceny stanu zdrowia może okazać się przydatne do opracowania terapii, na którą pacjent wyrazi zgodę.
  • psychoterapia indywidualna lub psychoterapia rodzinna – jest to proces, który pozwala zrozumieć podłoże posiadanych problemów emocjonalnych. Dzięki temu możliwe jest podjęcie pracy nad nami dla zwiększenia komfortu życia i poprawy jakości funkcjonowania w społeczeństwie. Oferowana psychoterapia Warszawa posiada bardzo dobrze sprecyzowany zakres w formalnym dokumencie, kontrakcie. Wskazane są tam cele do realizacji. Terapia umożliwia leczenie niektórych zaburzeń, wypracowanie zmian w sposobie myślenia i postrzegania otaczającej rzeczywistości. Psychoterapia indywidualna bądź rodzinna trwa aż do osiągnięcia wskazanych celów. O ilości i częstotliwości spotkań decyduje specjalista, na podstawie stanu zdrowia Pacjenta.

Psychoterapia indywidualna Warszawa – na czym polega?

Po wsparcie psychologiczne najczęściej zgłaszają się osoby posiadające szeroko rozumiane zaburzenia lękowe. W takich sytuacjach najlepsze rezultaty przynosi psychoterapia poznawczo-behawioralna. Zakłada, że emocje i zachowanie człowieka wzajemnie na siebie oddziałują. W konsekwencji dochodzi do określonych zachowań w danych sytuacjach, które nie zawsze przynoszą korzyści dla pacjenta lub jego najbliższych osób. Psychoterapia indywidualna pozwala zrozumieć jakie skutki przynoszą utrwalone zachowania i przekonania. Wówczas wsparcie psychologiczne umożliwia zmianę ich na właściwe. W rezultacie pacjent odczuwa mniejszy niepokój, poprawia się jego ogólny komfort życia, a także łatwiej jest mu funkcjonować w społeczeństwie.

Metoda poznawczo-behawioralna dedykowana jest dla osób zmagających się z depresją, fobiami, lękami napadowymi, nerwicą czy też zaburzenia odżywiania. Dobry psycholog psychoterapeuta opracuje wraz z pacjentem techniki umożliwiające pokonanie stresu. W razie konieczności pacjenci Centrum-Probalans mogą uzyskać konieczne zabezpieczenie farmakologiczne od lekarza psychiatry.

Na czym polega psychoterapia dzieci?

Terapia dzieci, szczególnie tych najmłodszych, opiera się przede wszystkim na zabawie. W jej trakcie terapeuta analizuje zachowanie dziecka i wyciąga właściwe wnioski. W ramach profesjonalnej pomocy wykorzystywane są różne gry, które umożliwiają nawiązanie kontaktu i więzi z dzieckiem. Szczególny nacisk jest kładziony na poznanie zainteresowań dziecka oraz przekazanie mu pełnej akceptacji. Dziecko nie może czuć, że podlega pod ocenę specjalisty.

Profesjonalne wsparcie psychologa dla dziecka bazuje na rysunku. Jest to najprostszy sposób, aby dziecko przedstawiło swoje uczucia i obawy. Najmłodsi znajdujący się w trudnej sytuacji razem ze specjalistą tworzą opowiadania, w których główny bohater odzwierciedla ich cechy lub musi się borykać z sytuacjami, w której nalazło się dziecko. Psychoterapia dzieci prowadzona w ten sposób ułatwia mówienie o trudnościach.

Terapia par – po co i dla kogo?

Psychoterapia par to sposób na zrozumienie nadrzędnych mechanizmów, które wywołują poszczególne zachowania w związku. Partnerzy poznają sposoby wzajemnego oddziaływania na siebie. Specjalista nie szuka winnego czy przyczyn kryzysu. Zachowując neutralne stanowisko pozwala poznać jak należy wspólnie funkcjonować. Wspólnie starają się zrozumieć sytuacje i opracować rozwiązania, które będą satysfakcjonowały obie strony. Liczba spotkań jest zależna od posiadanych potrzeb, dlatego ustalana jest indywidualnie.

Psychoterapeuta, psychiatra, psycholog, seksuolog – w jednym miejscu

Posiadasz problemy, o których chcesz porozmawiać ze specjalistą? W naszej przychodni znajdziesz wielu wybitnych specjalistów. Każdy z nich posiada nie tylko ogromną wiedzę, ale przede wszystkim ogromne doświadczenie. Cechuje ich ogromna empatia połączona z ukierunkowaniem na dobro pacjentów. Na pierwszym spotkaniu wspólnie ustalane są cele. A następnie przechodzimy do efektywnego działania nad ich osiągnięciem. Równolegle wyodrębniane są główne problemy, które będą przedmiotem naszej pracy.

Jest to świetna okazja do oceny, czy dana forma terapii jest dla danej osoby odpowiednia. Może się okazać, że konieczna jest pomoc innego specjalisty. Współpracujemy z psychologami, psychoterapeutami, psychiatrami, a także z seksuologiem. W jednym miejscu jest wszystko to, co może być potrzebne, aby uleczyć duszę. Nasza poradnia psychologiczna wspomaga swoich pacjentów zarówno dobrą radą jak i ciepłym słowem. Dokładamy wszelkich starań, aby psychoterapia indywidualna Warszawa była kojarzona z przyjazną i serdeczną atmosferą. Centrum Probalans i przygotowana oferta pomocy psychologicznej to krok w stronę lepszej przyszłości.

Poradnia psychologiczna

Kontakt