Decyzja o podjęciu leczenia u psychoterapeuty nie należy do łatwych. Zawsze pojawia się w naszej głowie mnóstwo pytań i wątpliwości, które skutecznie przeszkadzają nam w rozpoczęciu terapii. Większość osób zbyt długo odwleka wizytę u psychoterapeuty ze strachu, bądź z wielu innych powodów. Kiedy przychodzi ten moment, gdy nie powinniśmy zostawać z problemami emocjonalnymi sami?

Czym zajmuje się psychoterapeuta?

Jeśli czujemy, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z własnymi emocjami, warto udać się do specjalisty w celu diagnozy czy nasz stan wymaga farmakoterapii, psychoterapii czy wystarczy tymczasowa opieka psychologa. Psychoterapia jest leczeniem mającym na celu powrót do wcześniejszej równowagi psychicznej, a także lepszym poznaniem siebie. Nieraz jest ważnym elementem naszego rozwoju osobistego i bez niej ciężko jest ruszyć do przodu. Jej głównym celem jest przepracowanie aktualnych problemów lub tych z przeszłości, co nieraz pozwala na nowo odkryć szczęście ukryte gdzieś głęboko w nas. Psychoterapia pozwala także dokonać konkretnych zmian w naszym myśleniu, przeżywaniu oraz zachowaniu, co w rezultacie podniesie jakość naszego życia.

Skuteczny psycholog Warszawa w Centrum probalans zaprasza na wizyty

Psychoterapia Warszawa – dobry pomysł

Ludzka psychika jest bardzo zawiła, dlatego bardzo trudnym zadaniem jest udzielenie jej pomocy oraz zrozumienie co kieruje w naszym życiu konkretnymi emocjami. Często nie zdajemy sobie sprawy, że wiele chorób fizycznych ma swoje podłoże w ludzkiej psychice i jej problemach, przez co aspekt ten nierzadko bagatelizujemy. Każda osoba inaczej reaguje na stres i traumatyczne wydarzenia, dlatego każdy wymaga indywidualnego podejścia oraz specyficznego rozwiązania bieżących problemów. Psychoterapia ma na celu lepsze poznanie ludzkiej psychiki oraz zrozumienie, na co zwrócić uwagę, by sobie pomóc. Pamiętajmy, że każdy inaczej reaguje na różne sytuacje w życiu i nawet jedna, z pozoru nieistotna sprawa może zaważyć na naszej przyszłości i jakości zdrowia psychicznego.

Decydując się na leczenie, możemy nie tylko pomóc sobie w aktualnej sytuacji, lecz także znacząco poprawić naszą przyszłość oraz przyszłość naszych dzieci. Wiele zaburzeń psychicznych przechodzi z pokolenia na pokolenie, a bez odpowiedniej pomocy mogą się coraz bardziej pogłębiać. Niektórzy psychiatrzy przypisują główną przyczynę zaburzeń osobowości właśnie problemom leżącym daleko w poprzednich pokoleniach. Podłoże emocjonalne może sprawiać wiele problemów, z którymi borykamy się w naszym życiu. Zaburzenia odżywiania, zaburzenia lękowe oraz utrudnione codzienne funkcjonowanie to tylko z niektórych problemów, których zdecydowanie nie należy bagatelizować.

Psychoterapeuta Warszawa zaprasza do Centrum probalans

Po czym poznać zaburzenia depresyjne wymagające pomocy psychoterapeutycznej?

Tak samo jak każdy człowiek wyróżnia się odmienną odpornością psychiczną oraz indywidualną skłonnością do destrukcyjnych zachowań, tak każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia. Każda osoba może popaść w szeroko pojęte problemy psychiczne objawiające się poprzez zaburzenia nastroju, stany lękowe, stany depresyjne i wiele innych bolesnych objawów. Zdecydowanie warto umówić się do psychoterapeuty, jeśli otrzymamy skierowanie od naszego psychologa. Oznacza to, że rozwiązanie Twoich problemów psychicznych wymaga głębszej i bardziej specjalistycznej pracy, która wykracza poza kompetencje psychologa. Podobnie jest ze skierowaniem od psychiatry – bardzo często najlepszym rozwiązaniem jest połączenie pomocy psychoterapeutycznej i farmakoterapii. U każdego człowieka inne symptomy mogą oznaczać rozwijającą się chorobę psychiczną, jednak możemy wyróżnić kilka najpopularniejszych. Jeśli posiadamy jakieś z poniższych objawów, zdecydowanie warto udać się do psychoterapeuty i rozpocząć leczenie.

Centrum probalans zaprasza do korzystania z terapii pod okiem psychologa i psychoterapeuty Warszawa

  • Długotrwałe problemy w danej dziedzinie życia – ludzie często borykają się z wieloma problemami nawet przez całe swoje życie nie chcąc podjąć leczenia, bądź nie wiedząc o tym, że potrzebują pomocy psychoterapeutycznej. Problemy te mogły mieć również początek w pewnym momencie naszego życia, na skutek bolesnych wydarzeń bądź bez widocznej przyczyny. Jeśli czujemy, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z danym problemem sami, zdecydowanie warto poprosić o pomoc specjalistę i rozpocząć pracę nad poprawą niepożądanego stanu.
  • Powracające bolesne wspomnienia i wyrządzone krzywdy – bardzo często stajemy się więźniami swojej przeszłości. Mimo upływu dłuższego okresu czasu nie możemy poradzić sobie z tym co kiedyś nas spotkało. Nie możemy zaakceptować porzucenia, utraconych miłych wspomnień z przeszłości, czegoś lub kogoś wartościowego dla nas, nie wiemy jak poradzić sobie po rozstaniu. Jest to poważny problem, który wymaga pomocy specjalisty.
  • Posiadasz problemy zdrowotne, których nie możesz wyleczyć w standardowy sposób – bardzo często różne choroby ciała, których nie jesteśmy w stanie się pozbyć, mają swoje podłoże w naszej psychice i jej problemach. Nierozwiązane bóle i przewlekły stres mogą objawiać się w wielu schorzeniach, gdzie żadne klasyczne leczenie nie jest w stanie pomóc. Jeśli borykasz się z jakąś chorobą fizyczną, warto zastanowić się, czy Twoje zdrowie emocjonalne jest w dobrej kondycji.
  • Chęć wprowadzenia zmian w swoim życiu – z pozoru błahy powód, jednak bardzo często mający odzwierciedlenie w życiu codziennym oraz zawodowym. Wiele osób uważa, że utknęło na danym etapie swojego życia i nie jest w stanie ruszyć w żadną ze stron. Jest to dobry moment na rozpoczęcie leczenia u psychoterapeuty

Centrum probalans oferuje terapie indywidualne i grupowe

Czym cechuje się dobry psychoterapeuta?

Wybór odpowiedniego psychoterapeuty jest niezmiernie ważny dla nas i dla naszego zdrowia emocjonalnego. Chcąc pracować z tak ważnym i delikatnym aspektem, jakim jest nasza psychika, potrzebujemy kogoś, kto odpowiednio nami pokieruje. Podejmując decyzję o rozpoczęciu leczenia psychoterapeutycznego, warto wybrać specjalistę posiadającego odpowiednie kompetencje do wykonywania zawodu, a także doświadczenie. Za polecanych terapeutów można uznać osoby posiadające certyfikat jednej z renomowanych organizacji psychoterapeutycznych, czyli wybranych przez Polską Federację Psychoterapii grupowej i Polską Radę Psychoterapii. Dobry psychoterapeuta powinien także mieć tytuł magistra psychoterapii, który upoważnia go do wykonywania zawodu. Jako że żyjemy w czasach Internetu poza sprawdzeniem wykształcenia i certyfikatów mamy również dostęp do doświadczenia danej osoby oraz opinii innych osób na jej temat. Warto się nimi kierować, ponieważ mogą one trafnie zobrazować rzeczywistą wartość oferowanego leczenia. Psychoterapeuta z dużym doświadczeniem z pewnością będzie świadczyć profesjonalną pomoc i dobrze przepracuje z nami dany problem.

Centrum probalans oferuje skuteczną pomoc psychologa Warszawa

Jaki rodzaj terapii wybrać?

Dużo zależy od tego, jaki rodzaj terapii wybierzemy. Obecnie coraz częściej wybiera się psychoterapię online, gdzie zapewniona jest wysoka skuteczność leczenia oraz poczucie bezpieczeństwa. Mocno zyskuje na popularności terapia psychodynamiczna. Coraz częściej na leczenie decydują się osoby z zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami nastroju, posiadające kłopotliwe zaburzenia osobowości oraz problemy w relacjach interpersonalnych. Zdarzają się również przypadki choroby afektywnej dwubiegunowej, gdzie terapeuta pomaga pacjentowi w wyjściu z problemu.

Indywidualne podejście psychologa

Każdy przypadek jest indywidualny i leczenie z pewnością najlepiej rozpocząć od postawienia diagnozy, jakiej pomocy potrzebujemy. Może udzielić nam jej psycholog i psychoterapeuta Warszawa bądź psychiatra. Istnieje wiele zaburzeń psychicznych i zaburzeń osobowości, które mogą pociągać za sobą wiele problemów w naszym życiu. Gdy poznamy przyczynę naszych problemów oraz możliwe rozwiązanie, dużo łatwiej będzie nam nad nimi pracować. Pamiętajmy jednak, że terapia nie przyniesie wymiernych rezultatów po zaledwie kilku wizytach u psychoterapeuty. Aby leczenie przyniosło nam duże korzyści, potrzeba miesięcy a nieraz nawet i lat pracy nad sobą wraz z wykwalifikowanym specjalistą. Poza spotkaniami w gabinecie psychoterapeuty musimy także sami pracować nad sobą każdego dnia.

Psycholog Warszawa pomoże w zaburzeniach lękowych, depresji, zaburzeniach odżywiania itp

Centrum probalans – specjaliści którym możesz zaufać

Szukając dobrego psychoterapeuty i przygotowując się na nasze pierwsze spotkanie, możemy czuć się nieco zdezorientowani i przytłoczeni dużą ilością gabinetów na rynku. Szukając wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dużym doświadczeniem, z pewnością warto zainteresować się ofertą Centrum probalans, która posiada szeroki zakres oferowanych terapii.

Centrum probalans jest miejscem idealnym do pracy nad swoim rozwojem osobistym, gdzie możemy uzyskać profesjonalną pomoc oraz wsparcie psychologa i psychoterapeuty. Dla osób, które popadły w problemy w pracy, firma oferuje doradztwo zawodowe i pomoc w rozwoju zawodowym. Życie może przynieść nam różne zaburzenia emocjonalne i nad każdym z pewnością warto pracować.

Wybór dobrego specjalisty jest niezmiernie ważną kwestią, bez względu na to, jaki problem natury emocjonalnej posiadamy. Centrum probalans posiada swoją siedzibę w centrum Warszawy, gdzie do naszej dyspozycji czekają dyskretne, przyjazne i kameralne wnętrza. Jeśli chcemy, możemy także umówić wizytę online, dzięki której otrzymamy profesjonalną pomoc w zaciszu naszego domu.