Adres
A. Figura psycholog - psychoterapeuta Centrum probalans

Psycholog – Psychoterapeuta – Doradca Zawodowy Aleksandra Figura

Wykształcenie:

Jestem absolwentką psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II oraz 4 letniego, podyplomowego studium psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. 

Od 21.06.2019 posiadam Certyfikat Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej (numer 50/T/2019). Szkolę się również w kierunku uzyskania Certyfikatu Psychoterapii Zorientowanej na Emocjach (EFT). Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

 

Doświadczenie jako Psycholog – Psychoterapeuta:

Od 2010 roku prowadzę psychoterapię indywidualną, dużą część tego czasu jestem związana z Centrum probalans. Pracuję również w Poradni Psychoonkologii w Centrum Onkologii im. Marie Skłodowskiej – Curie. Wcześniej zdobywałam doświadczenie w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie.

 

Doświadczenie jako Doradca Zawodowy:
Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w branży doradztwa personalnego, zdobyte podczas prowadzenia rekrutacji na stanowiska z wszystkich poziomów organizacji dla międzynarodowych korporacji oraz mniejszych firm z różnych branż. Brałam udział jako Asesor w sesjach Assessment / Development Centre oraz prowadziłam programy outplacement. Na co dzień poszukuję kompetencji i wspieram osoby wobec udziału w rozmowach kwalifikacyjnych. Doradzam w zakresie metod autoprezentacji oraz w definiowaniu planów rozwoju zawodowego.

 

 Czym zajmuję się w Centrum probalans:

 

Jako Psycholog – Psychoterapeuta:

Specjalizuję się w pomocy psychologicznej i psychoterapii dla osób dorosłych. Pracuję w nurcie integratywnym. Pomagam również parom, które poszukują wsparcia psychologa.

Najczęściej pracuję z osobami, które doświadczają:

Wierzę, że psychoterapia może pozwolić odnaleźć w sobie zdolności do osiągania bardziej satysfakcjonującego sposobu funkcjonowania. Przestrzegam tajemnicy zawodowej. Nie oceniam, zapewniam bezpieczeństwo i szanuję podejmowane decyzje.

 

Jako Doradca Zawodowy:

Prowadzę indywidualne spotkania w zakresie doradztwa, coachingu zawodowego i outplacementu (wsparcia przy zwolnieniu). Współpracuję z osobami zarówno na początku kariery, jaki i w momentach zmiany firmy, stanowiska lub nawet charakteru pracy. 

Specjalizuję się w diagnozie kompetencji miękkich, która pozwala na wyłonienie mocnych stron osoby i obszarów do rozwoju. Dzięki temu buduję z klientami całościowe plany aktywizacji i rozwoju zawodowego.

Stosuję rzetelne narzędzia wspierające. Tworzę wraz z klientami profesjonalne dokumenty aplikacyjne (CV, LM) i profile zawodowe (GoldenLine i LinkedIn). Przygotowuję kandydatów skutecznie do rozmów rekrutacyjnych i sesji assesment center w oparciu o narzędzia stosowane przez praktyków biznesu. Co więcej posiadam aktualną wiedzę o rynku pracy, którą zawsze chętnie się dzielę z moimi klientami, aby tworzone plany były jednocześnie ambitne i oparte o realia.

 

Prywatnie:

Interesuję się sztuką, zwłaszcza współczesną. Tańczę i jestem przekonana, że ruch również ma działanie terapeutyczne. Lubię gotować i łączyć nieoczywiste smaki.

 

 

 

Przyjmuje w Centrum probalans Wola Ratusz 

rezerwacja on line_2

 

Opinie o mnie Ranking.AbcZdrowie.pl logo

 

Moje artykuły/nagrania na temat:

 

 

Kanał youtube:

stres w pracy – objawy oraz pomoc.

 

 

 

zaburzenia psychosomatyczne – kiedy psychoterapia pomaga.

certyfikaty
Powrót