Psycholog-Psychoterapeuta
AFigura

Psycholog – Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy Aleksandra Figura

Wykształcenie:

Jestem absolwentką psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II oraz 4 letniego, podyplomowego studium psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

 

Doświadczenie jako Psycholog – Psychoterapeuta:

Doświadczenie zdobywałam w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie oraz w prywatnych
gabinetach, pracując z osobami, które doświadczały:

  • Lęków, nerwic czy fobii,
  • Depresji,
  • Kryzysów i trudności osobistych,
  • Obciążeń związanych z pochodzeniem z rodzin dysfunkcyjnych (DDD i DDA).

Współpracuję z fundacją „Dobrze, że jesteś”, w ramach której świadczę wsparcie pacjentom z chorobami onkologicznymi i ich rodzinom.

Posiadam doświadczenie w pracy w firmach doradztwa personalnego, dzięki czemu działam w obszarze doradztwa zawodowego, planowania ścieżki kariery oraz przy realizacji projektów w aktywizacji zawodowej. Jako psychoterapeuta wspieram też osoby doświadczające stresu w pracy prowadzącego do pracoholizmu oraz wypalenia zawodowego.

 

Doświadczenie jako Doradca Zawodowy:

Od 2007 roku pracuję w branży doradztwa personalnego, posiadam doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji na stanowiska z wszystkich poziomów organizacji dla firm z różnych branż. Brałam udział jako Asesor w sesjach Assessment / Development Centre oraz prowadziłam programy outplacement. Na co dzień poszukuję kompetencji i wspieram osoby wobec udziału w rozmowach kwalifikacyjnych, doradzając w zakresie metod autoprezentacji, ale też w definiowaniu planów rozwoju zawodowego.

 

Czym zajmuję się w Centrum probalans: 

Jako Psycholog – Psychoterapeuta:

Specjalizuję się w pomocy psychologicznej i psychoterapii dla osób dorosłych. Pracuję w nurcie integratywnym. Pomagam również parom, które poszukują wsparcia psychologa.
Swoje działania kieruję do osób, które doświadczają problemów natury psychicznej, przeżywają kryzysy emocjonalne, osobowościowe lub trudności z funkcjonowaniem w relacjach partnerskich,
rodzinnych i w społeczeństwie. Zajmuję się wsparciem psychologicznym dla pacjentów onkologicznych, czyli psychoonkologią.

Oferuję pomoc w następujących obszarach: niepokój, fobie, natrętne myśli i czynności,  nerwice, depresje, zaburzenia emocjonalne, długotrwały stres, napięcie, brak poczucia satysfakcji z życia, trudności w relacjach z ludźmi, w pracy, w podejmowaniu decyzji lub w rozwiązywaniu swoich problemów. Wspieram przy przepracowaniu tła rodzinnego (DDD i DDA), w kryzysach spowodowanych sytuacjami życiowymi oraz w chęci rozwoju samego siebie.
Wierzę, że psychoterapia może pozwolić odnaleźć w sobie zdolności do osiągania bardziej satysfakcjonującego sposobu funkcjonowania.
Zachowuję anonimowość oraz przestrzegam tajemnicy zawodowej. Nie oceniam, zapewniam bezpieczeństwo i szanuję podejmowane decyzje.

Jako Doradca Zawodowy:

Prowadzę indywidualne spotkania w zakresie doradztwa, coachingu zawodowego i outplacementu (wsparcia przy zwolnieniu). Specjalizuję się w diagnozie kompetencji, która pozwala na wyłonienie mocnych stron osoby, na bazie których można konstruować plany aktywizacji i rozwoju zawodowego. Współpracuję z osobami zarówno  na początku kariery, jaki i w momentach zmiany firmy, stanowiska lub nawet charakteru pracy. Stosuję rzetelne narzędzia wspierające. Tworzę wraz z klientami profesjonalne dokumenty aplikacyjne (CV, LM), przygotowuję skutecznie kandydatów do rozmów kwalifikacyjnych i sesji assesment center w oparciu o praktyczną wiedzę z rynku pracy. Co więcej posiadam aktualną wiedze o rynku pracy, którą zawsze chętnie się dziele z moimi klientami, aby tworzone plany były jednocześnie ambitne i oparte o realia. 

 

Prywatnie:

Rozwijam pasje artystyczne, jakimi są malarstwo i rysunek. Tańczę i jestem przekonana, że ruch również ma działanie terapeutyczne. Uwielbiam gotować i łączyć nieoczywiste smaki.

 

 

Przyjmuje w Centrum probalans Metro Wierzbno 

rezerwacja on line_2

 

Opinie o mnie + oferta promocyjna na pomoc psychologiczną dla nowych klientów  Ranking.AbcZdrowie.pl logo

 

Moje artykuły/nagrania na temat:

certyfikaty
Powrót