Psycholog – Psychoterapeuta Monika Matuszewicz

Monika Slomka

Wykształcenie:

• Jestem Psychologiem po Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na którym ukończyłam specjalność psychologia rozwojowa i wychowawcza;
• Psychoterapeutką w trakcie pełnego 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Odbyłam staż w Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym oraz Oddziale Psychiatrycznym Dziennym w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Ukończyłam Kurs Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom z Rodzin z Problemem Alkoholowym w Fundacji Etoh oraz szkolenia z zakresu wsparcia i interwencji kryzysowej nastolatków doświadczających zaburzeń nastroju i ich rodzin.
Przez wiele lat pracowałam z nastolatkami, młodymi dorosłymi i rodzicami w Stowarzyszeniu ASLAN Ośrodku Pomocy Psychologicznej Rodzinie w Warszawie.

Rezerwacja onlineSkype online

Doświadczenie jako Psycholog – Psychoterapeuta:

W pracy z osobami dorosłymi oraz młodzieżą (od 14 roku życia), które:
• doświadczają trudności w radzeniu sobie ze stresem i lękami;
• doświadczają kryzysów i trudności osobistych;
• doświadczają obniżonego nastroju i stanów depresyjnych;
• doświadczają trudności w kontaktach interpersonalnych;
• cierpią na niską samoocenę;
• dorastały w rodzinie z problemem alkoholowym oraz doświadczały przemocy (DDA / DDD);
• odczuwają potrzebę samorozwoju.

Pracowałam również z rodzicami borykającymi się z trudnościami wychowawczymi oraz rodzicami w konflikcie okołorozwodowym.

Cennik od 01.2024 roku:

Konsultacja psychologiczna / Indywidualna Psychoterapia: 220 zł / 50 min.

Kontrakt psychoterapeutyczny x 10 sesji: 2100 zł* (210 zł / 50 min.)

Kontrakt psychoterapeutyczny x 5 sesji: 1075 zł* (215 zł / 50 min.)

*płatne z góry jednorazowo, ważne 12 miesięcy

Czym zajmuję się w Centrum probalans Warszawa?

Pracuję w nurcie humanistyczno – doświadczeniowym i przywiązuję dużą wagę do pracy z ciałem i koncentracji na emocjach.

Prowadzę:

  • psychoterapię osób dorosłych które doświadczają w swoim życiu kryzysów osobistych, jak i zawodowych, mających trudności z obniżonym nastrojem, przeżywających silny stres czy lęk, mających trudności w zaakceptowaniu siebie, mierzących się z niskim poczuciem własnej wartości
  • pomoc psychologiczną i psychoterapię dla młodzieży od 14 r.ż. mającej trudności m.in. w relacjach z innymi ludźmi, nieradzącej sobie z emocjami, przeżywającej lęki i stany depresyjne, doświadczającej silnego stresu.

Pomagam osobom współuzależnionym oraz osobom doświadczającym przemocy oraz mającym doświadczenie dorastania w rodzinie z problemem alkoholowym (terapia DDA/DDD);

Pracuję z rodzicami:

  • borykającymi się z problemami wychowawczymi, aby mogli w pełni zrozumieć, co przeżywa ich dziecko;
  • w konflikcie okołorozwodowym, aby w najwyższym stopniu mogli oni pomóc dziecku przejść przez ten trudny czas.

Psychoterapia jest dla mnie bliskim spotkaniem z drugim człowiekiem, na którym klient w bezpiecznej i pełnej akceptacji przestrzeni może odkrywać prawdę o sobie, spojrzeć do wewnątrz, być w doświadczeniu, co może pomóc mu dojść samoakceptacji i lepszego zrozumienia siebie.  Towarzyszenie w tym procesie jest dla mnie najwyższą wartością.

 

Prywatnie: 

jestem mamą trójki żywiołowych dzieci, córki i dwóch synów. Regeneruję się poprzez kontakt z naturą i aktywny tryb życia. Ekologia jest dla mnie bardzo ważnym aspektem w życiu, jestem wegetarianką z pasją do gotowania i miłośniczką górskich wypraw. Wyciszenie po całym dniu daje mi kubek gorącej herbaty z pomarańczą przy muzyce, czy dobrym filmie.

Opinie: