Każdy człowiek w swoim życiu doświadcza trudnych momentów. Równolegle nierzadko pojawiają się problemy w pracy, niska samoocena, trudność w nawiązywaniu relacji czy też doświadczenia z przeszłości zaczynają rzutować na codzienność. Coraz więcej osób wykazuje chęć skorzystania z pomocy psychologicznej. Nie zawsze jest to proste ze względu na utrudniony dostęp związany z miejscem zamieszkania czy napięty grafik. Teraz jest to możliwe także za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu. Najlepszym możliwym rozwiązaniem jest psychoterapia online, która zgodnie z wynikami badań znajdującymi się w dowodach naukowych posiada skuteczność analogiczną do tej odbywającej się w stacjonarnym gabinecie. Terapia online została stworzona właśnie dla takich osób, które poszukują pomocy, ale nie mają możliwości skorzystania z terapii stacjonarnej. Przebywasz zagranicą i potrzebujesz psychologa w języku ojczystym – żaden problem.

Psycholog i psychoterapia Warszawa Centrum probalansPsychoterapia online – na czym polega?

Schemat przebiegu psychoterapii jest tożsamy z tą, która odbywa się stacjonarnie. Najistotniejsza różnica wynika z innego miejsca spotkania. Podczas terapii online, pacjent może przebywać w każdym miejscu na świecie i nie musi jej przerywać z powodu nieobecności. Zalecenia o częstotliwości odbywania psychoterapii online są takie same jak w przypadku stacjonarnej. Psychoterapię online należy przeprowadzać raz lub dwa razy w tygodniu, a czas spotkania powinien oscylować w okolicy godziny. Terapię w formie online można przeprowadzać za pomocą Skype, specjalnej platformy przeznaczonej do wideokonsultacji jak i za pomocą rozmowy przez telefon.

Jak wygląda i przebiega psychoterapia online?

Terapia online różni się od stacjonarnej psychoterapii wyłącznie formą komunikacji. Psychoterapia online polega na połączeniu pacjenta z terapeutą z pomocą specjalnego programu: Skype, Whatsapp, Facetime. Dzięki temu terapia online przebiega w czasie rzeczywistym. Obie strony widzą i słyszą siebie. Do psychoterapii online potrzebne jest wyłącznie połączenie internetowe i mediom, czyli sprzęt, z którego będzie można skorzystać, np. komputer, telefon lub tablet. Pacjent powinien w tym momencie zapewnić sobie odpowiednie otoczenie, aby w tym czasie nikt mu nie przeszkadzał i mógł się skupić na swoich problemach czy uczuciach. Zaangażowanie pacjenta jest sposobem na szybsze osiągnięcie sukcesu.Psychoterapeuta Warszawa zaprasza do Centrum probalansPsychoterapia młodzieży i dzieci online

Psycholog diagnosta dziecięcy i młodzieżowy, tak jak w tradycyjnym gabinecie, posiada taki sam zakres obowiązków. W pierwszej kolejności istotna jest właściwa diagnoza psychologiczna dzieci, aby prowadzona psychoterapia dzieci ukierunkowana była we właściwym kierunku. Odpowiednio przeprowadzona psychoterapia dzieci i młodzieży pozwala znaleźć rozwiązanie dla kryzysów rozwojowych, jednocześnie wzmacnia posiadane kompetencje emocjonalno-społeczne. Sprawnie przeprowadzona konsultacja psychologiczna dzieci pozwala rozwinąć u nich asertywność, wzmocnić odporność na stres. Dzięki pomocy psychologa dzieci mogą rozwinąć swoją komunikatywność i nauczyć się rozwiązywania problemów. Psycholog dzieci wspomaga w przełamywaniu barier. Psychoterapia dzieci i młodzieży pozwala na wsparcie, znalezienie czasu, uwagi, a także zrozumienia i akceptacji. Psycholog dzieci i młodzieży stanowi uzupełnienie braków w relacji z innymi osobami.

Dla kogo dedykowana jest terapia online?

Psychoterapia online była przedmiotem wielu badań naukowych, w których określany był poziom skuteczności w odniesieniu do leczenia i łagodzenia objawów zarówno zaburzeń psychicznych jak i psychosomatycznych. Z terapii online z powodzeniem mogą skorzystać osoby zmagające się z:

 • zaburzeniami snu,
 • zaburzeniami nastroju,
 • zaburzeniami odżywania,
 • zaburzeniami psychotycznymi,
 • zaburzeniami osobowości,
 • uzależnieniami,
 • zaburzeniami lękowymi.

Z usług psychologa online mogą skorzystać także osoby, które:

 • doświadczają kryzysów życiowych, np. utrata pracy, śmierć bliskiej osoby, rozwód czy zdiagnozowanie ciężkiej choroby;
 • utraciły sens życia,
 • mają niską samoocenę i odczuwają niskie poczucie własnej wartości,
 • posiadają trudność w tworzeniu relacji z innymi osobami,
 • doświadczają problemów w związku,
 • nadmiernie skupiają się na swoich problemach,
 • posiadają traumę z przeszłości i nie potrafią samodzielnie jej przepracować,
 • posiadają problemy emocjonalne.

Są to tylko niektóre problemy, w których może pomóc psycholog online. Z porady psychologa online warto skorzystać, kiedy problemy negatywnie oddziałują na codzienne funkcjonowanie. Równolegle psychoterapeuta online powinien być pierwszym wyborem, kiedy trudności życiowe zaczynają nas przerastać.

Psychoterapeuta Warszawa zaprasza do Centrum probalansKorzyści wynikające z terapii online

Psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak stacjonarna psychoterapia. Potwierdza to cały szereg badań naukowych. Jest to doskonały sposób, aby złagodzić objawy i móc wyleczyć depresję, zaburzenia odżywiania, zaburzenia lękowe czy też zaburzenia osobowości.

Psychoterapia online to sposób, aby móc zrozumieć samego siebie. Wykwalifikowany psychoterapeuta online wskaże jak można zbudować zdrowe poczucie własnej wartości i pewności siebie. Terapia psychologiczna online pozwala znaleźć skuteczne sposoby, aby móc poradzić sobie ze stresem czy innymi trudnościami wynikającymi z codzienności. Nierzadko psychoterapia online czy stacjonarna stanowi uzupełnienie dla zastosowanego leczenia farmakologicznego, które jest zlecone przez lekarza psychiatrę.

Terapia psychologiczna online posiada następujące korzyści:

 • oszczędność czasu jak i również pieniędzy, które byłyby przeznaczone na dojazdy,
 • dostęp do terapeuty w ojczystym języku posiadają osoby przebywające lub mieszkające w innej miejscowości lub kraju, gdzie psychoterapia prowadzona jest w obcym języku,
 • możliwość łatwiejszego dopasowania godziny spotkania,
 • osoby cechujące się nieśmiałością lub wycofaniem społecznym o wiele łatwiej nawiązują kontakt z psychologiem online, posiadają większą anonimowość co ułatwia im przedstawienie swoich problemów.
 • cennik psychologa online opiewa na niższe kwoty niż ma to miejsce w przypadku psychologów przyjmujących w gabinetach stacjonarnych, które muszą opłacić,
 • osoby z niepełnosprawnościami czy młode mamy dzięki temu posiadają ułatwiony dostęp do psychologa, terapia jest dla nich możliwa bez wychodzenia z domu,
 • rozwiązanie dla osób często podróżujących, ponieważ nie muszą przerywać terapii pomimo regularnych wyjazdów, spotkania odbywają się przez Internet, dlatego wystarczy tylko łącze.

Psycholog i psychiatra w Warszawie i Online - Centrum ProbalansRodzaje terapii online

Psychoterapia odbywająca się w formie online odbywa się zdalnie. Jednak poszczególne terapie online mogą się pomiędzy sobą zasadniczo różnić. Wpływ na to posiadają następujące czynniki:

 • zastosowane podejście terapeutyczne – w psychoterapii wyróżnia się kilka podejść terapeutycznych, które są stosowane przez psychologów. Wpływają one na formę pracy, zastosowane techniki terapeutyczne, a także na sam przebieg spotkania.
 • psycholog online – każdy z terapeutów posiada swój własny sposób pracy i warsztatu. Każdy psycholog mówi w charakterystyczny dla siebie sposób. Posiada inną ekspresją i wykazuje inny poziom zaangażowania. Są to czynniki, które przekładają się na sposób budowania relacji terapeutycznej. Bezpośrednio rzutuje to na prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu w terapii. Równolegle jego cechy osobowości rzutują na przebieg spotkania.
 • ukończenie dodatkowych szkoleń – zdecydowana większość terapeutów decyduje się na uczestnictwo w dodatkowych szkoleniach. Sama szkoła psychoterapeutyczna stanowi wyłącznie bazę wyjściową. Terapia online powinna być przeprowadzona przez osobę, która wyspecjalizowała się w danych problemach.

Skuteczność psychoterapii w dużej mierze uzależniona jest od trafności w wyborze specjalisty. Obopólne dopasowanie pozwala na szybsze uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Wizytówki osób pracujących jako psycholog online ułatwiają ich dopasowanie.

Terapia poznawczo behawioralna online

W walce z zaburzeniami psychicznymi jak i problemami emocjonalnymi dużą skuteczność wykazuje terapia poznawczo behawioralna. Działania w nurcie poznawczo-behawioralnym obejmują teraźniejszość i skupiają się na rozwiązywaniu problemów. Zakłada, że sposób rozpoznawania danej sytuacji i przypisywane jej znaczenie rzutuje na posiadane emocje, samopoczucie, a także funkcjonowanie. Terapia bazująca na nurcie poznawczo-behawioralnym znajduje zastosowanie w leczeniu depresji, zaburzeń dwubiegunowych, fobii społecznych, a także zaburzeń lekąwych, obsesyjno-kompulsywnych, odżywiania czy osobowości.

Nieoceniona pomoc psychologa dziecięcego z Centrum probalansCzy warto udać się na psychoterapię online?

Konsultacja psychologiczna online świadczona przez Centrum probalans przeprowadzona jest przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do oferowania takiej formy pomocy, a także do psychoterapii online. Świadczona pomoc obywa się w różnych nurtach dla osób w każdym wieku, a także z różnymi problemami. Jest idealnym rozwiązaniem ze względu na ogromną dyspozycyjność, dzięki czemu nie trzeba zbyt długo czekać na fachową pomoc. Korzystanie z usług psychologa online stało się bardzo powszechne, co może być najlepszym remedium na wzrost zachorowań na depresję.